Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nulláról elkezdeni a biológiát...

Nulláról elkezdeni a biológiát, ha EMELT érettségit szeretnék 90% fölött írni? Miből tanuljak?

Figyelt kérdés

Üdv!


Milyen tankönyveket ajánlanátok szépen sorba, amiből eljuthatnék az emelt érettségiig? Érdemes a 7-es tankönyvtől elkezdeni a paradicsom,paprikával, egyszikű,kétszikű stb. meg a bogaraktól, vagy vágjak egyből bele a 9-es anyagba? és onnantól továnn 10,11,12 plusz még megvenni egyéb emelt bioszos könyveket?

Melyik könyvek nagyon jók, hogyan kezdjek neki, mit ajánlanátok?


Köszönöm!


2012. máj. 24. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
az ennyit kellene tudnod biológiából jó könyv.
2012. máj. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi a könyvkiadónak vagy a szerzőnek a neve?
2012. máj. 24. 21:33
 3/7 anonim ***** válasza:
2012. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tényleg jó könyv, de én nem csak abból tanulnék, én azt csak kiegészítéskémt használtam
2012. máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én részben Mozaikos könyvekből tanultam, de úgy, hogy közben folyamatosan néztem a követelményrendszert, mert sok minden van, amit a könyv taglal, de nem is kell. Illetőleg én alapozáshoz a Lénárdos könyveket használtam. Emelt szintre ugyan nem elég (bár én azon a véleményem vagyok, hogy egyedül az emberes részt taglalja röviden, a többi jó), viszont nagyon egyszerűen, érthetően magyaráz, az ábrái is jók. Ha nincs jó alapod, akkor én mindenképpen ezt ajánlom először. Utána jöhet a többi, akár ez a Panemsulis könyv, nagyon ajánlják. Nekem meg van még Sebőknétől a 2. és 3. kötet, azok is nagyon jók!
2012. máj. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mozaikos gimnáziumi könyvek, egy jó magántanár, korábbi évek érettségi feladait töltögesd. de ahhoz hogy 90% fölé írj emelt bioszt már jókora szerencse is kell, a legjobbak se tudnak mindig ilyet írni. ez a tantárgy akkora témakört ölel, fel hogy olyan dolgokat is tudnak kérdezni amikre ember nem gondolt...
2012. máj. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Nekem ezeket ajánlották. Én is jövőre akarok emeltet, igaz én nem a nulláról kezdem, mivel most érettségiztem belőle középszinten. Tehát az alaptudás már megvan. Szerintem te is keress maganak egy magántanárt, aki segít felkészülni. :) Sok sikert!

2012. máj. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!