Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 év alatt mennyit vagyok...

2 év alatt mennyit vagyok képes megtanulni? (orvosnak készülök, biosz, kémia emelt) fontos

Figyelt kérdés

Még két évem van a gimnáziumban. Általános iskolás koromban és 9-es koromban hanyagoltam nagyon a tanulást. az átlagom mindig is 4-es körül volt úgy hogy csak a szünetekben tanultam és szinte soha nem írtam házit. az elmúlt évben rájöttem mennyire nehéz az élet és hogy csak tanulással és egy jó szakmával képes az ember megélni, amit szeret csinálni és jól meg is fizetik.

Én úgy gondolom, hogy átlagnál jóval okosabb ember vagyok, mivel egy gimnáziumban 4-es átlagom van "tanulásmentesen"...

A törit,irodalmat,matekot,nyelvet elkezdtem tanulni ebben az egy évben visszamenőleg is. A magyar és matek érettségit(mostanit) erős 4-esre írtam, ha nem számolom bele az esszéket, amit nem tudok magamnak értékelni.


Órákat tudnék mesélni magamról, de rátérek a lényegre...

Ugye kémiából és biológiából a tudásom kb. a nullával egyenlő és a fogorvosi szak megköveteli az EMELT biosz,kémia érettségit!

Ha jelentkezem 2 éven át a fakultációra és tanulás mellett tanulom erősebben ezt a két tantárgyat is, akkor be tudom hozni azokat az anyagokat, amiket idáig elmulasztottam? Szeretnék mindkettőből legalább 80%-ot írni!

Az iskolámban nem kifejezetten,sőt nincs jó tanár ebből a két tárgyból, tehát csak a könyvekre hagyatkoznék főleg!


A kérdésem tehát az, hogy erőfeszítésekkel lehetséges bekerülnöm akár egy vidéki fogorvosi államilag támogatott karra?


Köszönöm annak, aki elolvasta és segít nekem!


2012. máj. 24. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Két év alatt behozhatod a lemaradást.
2012. máj. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
simán, max elmész különtanárhoz
2012. máj. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Remélem igazatok van. Végülis suli mellet, ha a beszámított pontokból 5-ös évvégi jegyet szeretnék, akkor napi szinten egy órát rá kell szánnom a sulis dolgaimra és ez mellett a bioszra,kémiára is 1 órát minden nap kb.

Napi 3 óra tanulás talán menne is, mondjuk biztos lesz heti 1 alkalom amikor lustulni van kedvem, és az istenért sem fogom magamat rávenni a tanulásra, de szerintetek ennyi elég lesz?

És honnan kezdjem el? a 7-es tankönyvektől, vagy elég a 9-estől?

2012. máj. 24. 21:09
 4/6 anonim ***** válasza:
7-töl.a legelejétől
2012. máj. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Simán behozható
2012. máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 panini ***** válasza:
behozhato a lemaradás, persze. de ha nincs jó tanár akkor valószínűleg a faktot is "nem jó tanárok" fogják tartani. úgyhogy ne jelentkezz faktra, ha nincs értelme. helyette járj különtanárhoz, vagy fordítsd azt az idöt otthoni tanulásra!
2012. jún. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!