Orvosi egyetemre szeretnék majd menni. A biosz megy rendesen és a kémiával sincs problémám. Nem tudnátok valamit ajánlani amivel elkezdhetném az alapokat pl betegségek tünetei, gyógyításai. Stb tanulni? Vagy mivel kezdjem? 17L
Egyenlőre szerintem igazából semmit. Először a kémia és biosz emelt érettségit írd meg 90% felett, aztán majd foglalkozhatsz az orvosis dolgokkal is. Gondolom te jövőre érettségizel, és az idei érettségiket elnézve nem árt ha rendesen készülsz, mert érhet meglepetés.
Egyébként tanulj fizikát. Az egyetemen a biofizika okozhat nehézségeket. Előre tanulni úgy sincs értelme, de igazából nem is lehet.
Eltelik 2 év is mire betegségekkel kezdtek foglalkozni. Szerintem tanulj latint, mert arra szükséged lesz. Rengetegféle kémiát fogsz tanulni, fizikára is szükség lesz.
Itt a PTE Általános Orvosi szakának leírása, felépítése:
Megszerezhető diploma
Általános orvos, doctor medicinae universae (dr. med. univ.)
A képzésről
Képzési forma: csak nappali tagozat
Képzési idő: 12 szemeszter
Képzés nyelve: magyar
Finanszírozási forma: állami ösztöndíjas, önköltséges
Átlagos heti óraszám: 25-30 óra, szemeszterenként: 350-420
A képzés felépítése
Alapozó modul (1-2. évfolyam): alapvető életfolyamatok, az egészséges emberi test szerkezete + alapozó háttérterületi tárgyak, orvosi angol és latin nyelv.
Preklinikai modul (3. évfolyam): kóros elváltozások, a beteg emberi test, kórokozók, gyógyszertan alapjai, propedeutikai tárgyak révén kapcsolatba kerül a hallgató a beteggel.
Klinikai modul (4-5. évfolyam): ízelítő valamennyi orvosi szakág ismeretanyagából, a betegekkel közvetlen kapcsolatban. A foglalkozások zöme itt már gyakorlati.
Az utolsó év során a hallgatók (Szigorló modul - 6. évfolyam) 4-12 hetes szakmai gyakorlatokat töltenek klinikákon.
Kötelező nyári szakmai gyakorlatok: ápolástani, családorvosi praxis, belgyógyászat, sebészet témakörökben.
Az alaptananyagon (core curriculum) kívül számtalan kiegészítő kurzus, tudományos diákköri munkalehetőség áll a hallgatók rendelkezésére.
A diplomához szükséges egy középfokú C típusú nyelvvizsga letétele, és az angol szaknyelvi záróvizsga. Nyelvtanulásra is mind a kar, mind a PTE által szervezett kurzusokon van lehetőség.
A kar több neves külföldi egyetemmel, képzési hellyel áll kapcsolatban, ahol a hallgatók vendéghallgatóként tanulhatnak ill. gyakorlataikat végezhetik.
Továbblépési lehetőségek
Posztgraduális orvosképzés (rezidensképzés, más néven szakorvos képzés): 33 szakág, 4-7 év választott szakterülettől függően » szakvizsga » önálló praxis
Doktori iskolák: PhD fokozat megszerzése » oktató-kutató » vezető oktató/klinikus
Tök felesleges. Mégis mit akarsz előre tanulni?
Betegségeket? Milyen betegségeket? 3. évig beteget se nagyon látsz, csak első éves nyári gyakon.
Gyógyítását? Azt mégis hogy, mikor az alapok sincsenek meg?
Az orvosinak a tematikája normálisan fel van építve. Nem lehet elkezdeni a közepén, mert semmi értelme.
Első években egyébként is csak alapozás van. Anatómia, kémia, biológia, fizika. Utána kezdődik a biokémia, élettan. Később kórélettan, patológia. Ha ezt mindet megtanultad, akkor utána tudsz ezekre ráépíteni.
Az orvosi nem egy olyan szak, amit otthon, egyedül meg lehet tanulni.
Mondanám, hogy kezdj el anatozni, mert úgy is mindenki azért van bezsongva, de latin nélkül azzal is csak szenvedni fogsz. Bemagolni bemagolhatod, csak az égvilágon semmi értelme.
Sokkal könnyebb úgy megtanulni, ha érted mit tanulsz.
Tanulj az érettségire, mert bizony azon könny elbukni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!