Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mondjatok egy olyan szakmát,...

Mondjatok egy olyan szakmát, amit ha kitanulok, akkor jó eséllyel találok is munkát itt a Dél-Alföldön? Tudom nem létezik olyan de valami tanácsot adjatok kérlek!

Figyelt kérdés

Már van egy szakmám ami nem ér semmit, anno jól beetettek érettségi után, hogy milyen jó lesz ha elvégzem, de annyit értem el vele hogy most már minden szakmáért fizetnem kell, ha tanulni akarok. Szóval van valami szakma ami keresett is it Szeged, Kecskemét környékén? Már nem tudom mit tegyek. Szegeden voltam egyetemista is, de nehéz volt így inkább otthagytam. Többen is mondták hogy maradjak majd pár év alatt sikerül lediplomázni, de nem látom értelmét annak, hogy ottmaradok és a 3 év helyett 5 alatt végzem el úgy az egyetemet, hogy közben még a pénzem is kárba vész, és még munkát sem találok a végén, mert nem lesz se tapasztalatom, sem megfelelő tudásom. Inkább a számítógépekhez értek, hálózatokhoz stb. de nem vagyok jó programozó, sőt inkább azt mondanám hogy nem értek hozzá. Most már mindenféle szakmában gondolkodok, már gondoltam a hegesztőtől kezdve a CNC gépkezelőin keresztül mindenféle szakmára, csak épp nem tudom hogy mit kéne tanulnom. Ha beiratkozok egy nappali iskolarendszerű képzésre, akkor az árvaellátásomat még kapni fogom, abból talán tudom finanszírozni a tanulmányaimat. Gondoltam a pécsi egyetemre is hogy beiratkozok, de tartok tőle hogy úgy járok mint szegeden. Szóval nem tudom mit tegyek. Jelenleg kilátástalan a helyzetem. Pedig anno hogy örültem a 4-es 5-ös érettségimnek... Most meg kitörölhetem vele...

Szóval tudna valaki mondani valami tanácsot?



2012. máj. 13. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Fiú vagy vagy lány?
2017. febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tanulj eladónak -
2017. febr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Autószerelő
2017. febr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!