Hova tovább (fősuli)?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni merre tovább (11-es vagyok). Az tuti hogy továbbtanulok de hogy merre, azt nem. Szeretnék segítséget kapni hogy milyen szakra tudnék/érdemes menni. (olyat sem szeretnék amit nem tudnék csinálni, meg olyat se amivel nem tudok elhelyezkedni).


Ami számít/szeretem/jó vagyok belőle (11 év vége): Fizika (4), kémia (4), magyar (4,4) matek (3), Angol (5), info (5) töri (3).


Nem is ez a lényeg, hanem: Sajnos diszlexiás, diszgráfiás, ataxiás, epilepsziás és diszkalkuliás vagyok.



2012. máj. 7. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez mind szép, mármint ami a 11.-es eredményeidet illeti, de jó lenne tudni, mégis mi érdekel. :)

Ajánlom neked a www.felvi.hu-t, ahol elég sok információt kapsz a jelenlegi képzésről.


De arra készülj fel, hogy nagyon lecsökkentették az államilag támogatott képzéseket. Már alig van ilyen, szinte csak önköltséges, ami szakirányonként eltérő, de kb. 150-250.000 Ft között mozog/félév.

17/L

2012. máj. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kémia irány (kedvenc tantárgy) (az vele a gond hogy mivel ataxiás vagyok, picit remeg a kezem, könnyen kilöttyinthetem a kémcsőben, lombikban lévő vegyszert ami lehet bármi... sósav, kénsav...akármi más)


Fizika irány (utálom de megy :))


Magyar irány (nem tudnám elképzelni hogy bármilyen irodalomtörténész, magyartanár vagy ilyesmi legyek)


Matek irány (necces lenne... k*rvasokat gyakorlok így is)


Angol irány (talán....)


info irány (az epilepszia miatt nem lennék kimondott infós... programozó, infótanár ilyesmi... de ha az lesz a melóm hogy egy cégnél irodába ülök... hát legyen)


töri irány (csak ezt ne!)


föci és biosz (utálom mindkettőt)

2012. máj. 8. 13:45
 3/6 A kérdező kommentje:
jó persze tudom... most nyafogok... de hát ezért nem tudom eldönteni... probléma, probléma hátán....
2012. máj. 8. 13:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem könnyű a helyzetünk!

Főleg, hogy rengeteg szakon megszüntették az államilag támogatott képzést, így aztán elég nehéz eldönteni, hogy hogyan tovább.


És valamilyen szakma nem érdekelne? Egy jól megválasztott szakmával is lehet ám jól keresni! :D

17/L (első voltam megint.)

2012. máj. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát igen! Az államilag támogatott marhaság mondjuk levan sz*rva az a legkevesebb....
2012. máj. 29. 16:54
 6/6 A kérdező kommentje:
az okj-ssal hadilábon állok sajnos... inkább fősulival megyek a tescoba éjszakázni mint egy okj-s cnc gépkezelőivel :) vagy bármilyen okj-ssal
2012. máj. 30. 13:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!