Egészségügyi mérnök. Kérdések. (? )
Milyen alapszakokról lehetséges ilyen msc-re menni? Illetve ezek közül is, melyikről a legérdemesebb?
Külföldön (főleg németország) lehetséges ilyen szakon tanulni?
EGÉSZSÉGÜGYI MÉRNÖKI MESTERKÉPZÉSI SZAK
1. A mesterképzési szak megnevezése: egészségügyi mérnöki
2. A mesterképzési szakon szerezhető végzettségi szint és a szakképzettség
oklevélben szereplő megjelölése:
− végzettségi szint: mesterfokozat (magister, master; rövidítve: MSc)
− szakképzettség: okleveles egészségügyi mérnök
− a szakképzettség angol nyelvű megjelölése: MSc in Biomedical Engineering
3. Képzési terület: műszaki
4. A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok:
4.1. Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: -
4.2. A bemenethez a 11. pontban meghatározott kreditek teljesítésével elsősorban
számításba vehető szakok: biomérnöki, villamosmérnöki, gépészmérnöki, mérnök
informatikus, programtervező informatikus, gazdaságinformatikus, orvosi laboratóriumi
és képalkotó diagnosztikai analitikus, biológia, fizika, kémia alapképzési szakok,
valamint az orvos egységes, osztatlan mesterképzési szak.
Köszi a választ. Az orvosira én sem gondoltam semmiképp. Én igazából a biomérnök, és vegyész szakok közt gondolkodom.
Mondjuk hasznosság szempontjából viszont talán a biológia lenne a legmegfelelőbb. Elgondolkodtató.
utolsó válaszoló vagyok.Ha ezt szeretnéd csinálni,akkor érdemes az általam említett szakra (képalk.diag) vagy villamosmérnökire menni. Ha valami teljesen mást tanulsz,szerintem nem fog menni...a BME azért egy elég kemény suli és ez a szak is nagyon nehéz. A képalkotó(bár 4 éves),de legalább bőséges és elegendő ismereted lesz az anatómiáról,metszeti anatómiáról,melyet a képalkotó eljárásokkal kapsz.Valamint elég sokat tanulhatsz a képalkotó berendezések működéséről,ami bár érdekes,de hidd el,nagyon bonyolult,ha az ember semmilyen háttérrel nem rendelkezik és úgy csöppen egy ilyen mesterképzésbe. Tudom,hogy nem csak képalkotó berendezések tervezésére jogosít fel ez a diploma,de szerintem ez a legszebb és legérdekesebb része,feltételezem mindenki szívesebben foglalkozna mondjuk egy MRI-vel,mint pl egy EKG vagy hallókészülék tervezésével...Arra is figyelj,hogy nem minden alapszakkal vesznek fel.erről felvi.hu mesterképzés keresőben tudsz tájékozódni,mik a megfelelő bemeneti követelmények. Egyébként legérdemesebb mérnöki alapdiplomával ide jelentkezni.Leveleztem itt egy eü mérnökkel,és ő mondta,hogy az esetek nagy részében a mérnöki alapdiplomásoknak sikerül elvégezni ezt...(szóvsl gondolhatod,hogy nem egyszerű).
Egyébként úgy megy a dolog,hogy aki mérnöki alappal megy,azok az egészségügyi oldalát tanulják,akik eü alappal,azok a mérnöki alapokat(pl matek)sajátítják el.De ez fent van a bme honlapján,ha beírod a keresőbe,egy letölthető dokumentumban benne van az egész tanterv.
Szóvl ha mindenképp ezt akarod,akkor mérnöki alap(vagy képalk.diag).Ezekkel fényévekkel előrébb leszel a mesteren mint pl egy általános orvos v egy gyógyszerész.
Egyébként ha érdekel,akkor szívesen küldök neked képlakotó diag-os műszaki részt(bár ez csak ízelítő a BME-hez képest...)
Németországban szerintem pofon egyszerűen el tudsz helyezkedni,ha beszéled a nyelvet,ott van a siemens gyár eü részlege,tervezés is...de máshol is(pl Anglia).És természetesen lehetőség is van ilyen szakon tanulni.Én Angliában gondolkodtam,ott 4,5 millió forint külföldi diákok számára...Németo-ban nem tudom...viszont ha figyelembe veszed,h ott biztosabb munkalehetőséged lesz utána,szerintem megéri...nem olyan nehéz összeszedni kezdésnek 1-2 milliót itthon úgy,hogy dolgozol egyetem mellett(ha lehetőséged van félretenni az egész fizut),kint pedig tovább dolgozhatsz munka mellett.Minden megoldható,csak akarni kell.Ha ezt szeretnéd,akkor érdemes érte tenni.
szia
tudom régen írtál egy választ az egészségügyi mérnök képzésről. Orvosok járnak oda. Ők mi célból járnak oda ilyet üzemeltetnek?
egy orvos el tudja végezni, vagy nagyon nehéz? Tudnál ízelítőt adni a tananyagból? Köszönöm
Ha azt nézzük, hogy egy egészségügyi mérnöknek a biológián kívül mihez kell értenie, akkor az a folyamatok szabályozása, jelfeldolgozás, mérések, rendszerelmélet. Tehát a legjobb választás a villamosmérnök. De jó választás a mechatronikai mérnök, mérnök-informatikaus, és biomérnök is!
Egy villamosmérnök BSc után tulajdonképpen már elvileg sok orvosi műszert meg lehetne tervezni. Beleértve az elektronikai, szabályozástechnikai, és programozási részeket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!