Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek van esélyem, mint...

Szerintetek van esélyem, mint filmkritikus?

Figyelt kérdés

Bár a tényleges pályaválasztás még igen messze van, és őszintén szólva nem vagyok meggyőződve róla, hogy nem bukok meg, elszúrom az érettségit, stb., de mégis ezt a dolgot szeretném csinálni, ugyanis rajongok a filmekért, emellett írni is szeretek. A tehetséggel és a műveltséggel már vannak gondok, még inkább a lustasággal, de ezen megpróbálnék változtatni, ha lenne értelme. Egyesek szerint van is, de legalább ennyien mondják, hogy ássam el magam, ezért is kérném a ti véleményeteket. Itt egy szerintem egész jól sikerült írás...

[link]

...illetve egy olyan, amit én borzalmasnak tartok.

[link]

Mi a véleményetek róluk?


Egyébként a kérdés azért az egyéb témák egyéb témáiba került, mert jobb ötletem nem volt.



2012. ápr. 30. 19:57
 1/2 Vree ***** válasza:

A stíluson kéne még csiszolni, filmtörténeti/filmtechnikai tudás ami átjön nulla, ezeket még csiszolni kéne. Én mégis biztatnálak, ahhoz hogy az ember filmekről magazinoknak írjon nem kell diploma. Mondjuk amiket én ismerek azokat vagy 1 az 1 ben külföldi eredetiből vannak fordítva, vagy más területen aktív újságíró körmöli, de próbálkozz. Sétálj be a Pesti Műsor vagy a VOX vagy hasonló szerkesztőségébe (vagy szerezz valami kontaktot aki bevisz), mondjad hogy te filmes újságíró akarsz lenni és hátha megengedik hogy szülj egy próbacikket, hogy lássák van-e hozzá képességed.


Azért a suliból ne szállj ki, mert ez nem nyugdíjas állás. :) De ha annyira rajongsz a filmszakmáért, akkor megpróbálhatsz valami ilyen suliba menni ahol megtanítják legalább hogy hogy is megy a kamera meg a világítás ésígytovább, ha már a filmelemzés a mániád.

2012. ápr. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! :) Filmtörténeti tudás az valóban hiányzik, csak annyiban vagyok képben, amit innen-onnan összeszedek az interneten, és ebből is kizárólag magyar, ugyanis angolul egy büdös szót nem tudok, de tanulok, ahogy tudok, és remélem a stílus is javul az évek során, nem is csodálkozom, hogy 16 évesen még messze nem tökéletes.


Tényleg valami ilyen iskola lenne a célom, csak az a gond, hogy túl könnyen feladok mindent, és ha valami elsőre nem sikerül, akkor úgy vagyok vele, hogy "én ehhez kevés vagyok". Ettől függetlenül megteszek mindent, ami tőlem telik, és még egyszer köszi a választ!

2012. ápr. 30. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!