Mi az a HR asszisztens?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Épp a pályaválasztás hajrájában vagyok, most kéne eldöntenem mi leszek ha nagy leszek:) ezért szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy mit is kell tennie egy HR asszisztensnek. Mi a munkaköre? Milyen helyen (főiskolán, tanfolyamon) kell végeznie? Miben kell jónak lenni? Csak most hallottam erről a foglalkozásról, eddig ügyvitelt tanultam és ha ezen a szakon végzek akkor titkárnő lesz belőlem:) Úgy hallottam ez a HR asszisztens is hasonló, úgyhogy még talán nem késő váltanom érettségi után.

2012. ápr. 28. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
A HR-eseket mindenki utálja, én nem ajánlanám ezt a szakmát, ha csak nem szeretsz embereket szivatni.
2012. ápr. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindenki utálja?? Miért? Egyátalán mi a munkakörük? :)
2012. ápr. 30. 10:12
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Az előző válaszoló vagyok. HR=human resources, magyarul emberi erőforrás. A HR-esek feladata, hogy adott céghez megtalálják a legmegfelelőbb munkaerőt, illetve a nem megfelelőket kiszűrjék (persze a konkrét döntés nem az ő kezükben van, ők csak javaslatot tesznek). Ezenkívül ők értékelik válogatott módszerekkel a dolgozók teljesítményét, csapatépítő programokat szerveznek, intézik a munkavállalók problémás ügyeit és bizonyos esetekben a bérekkel kapcsolatos elszámolásokat is ők végzik (bár tudtom szerint ez utóbbi általában ki van szervezve valamilyen számviteles céghez). Tehát tulajdonképpen a munkaügyekkel foglalkoznak. Kifejezetten HR osztálya a nagy cégeknek van, a kisebb cégek ilyenekkel nem foglalkoznak, ha munkaerő felvételéhez mégis szükségük lenne a segítségükre akkor az úgynevezett munkaközvetítő cégekhez fordulnak, ami tulajdonképpen egy csomó HR-es egy rakáson, akik segítenek a munkakeresők és a a munkaadók egymásra találásában.


Hogy miért utálják őket: nos a fentebbi dolgok mind szépen és jól hangzanak, azonban a valóságban korántsem így néz ki a dolog. Egyrészt a HR-esek általában nem értenek túl jól a munkájukhoz, mivel egy ilyen típusú munkához nagy fokú empátiára és pszichológiai érzékre van szükség. A HR-esek többsége ezzel nem rendelkezik, azért jelentkeznek erre a hivatásra/munkára, mert ez egy kényelmes irodai munka, nem kell sokat tudni vagy dolgozni, viszont lehet baszogatni az alkalmazottakat és hát ugye nem kevés ember van aki élvezi ha mások sorsa felett dönthet. A HR által preferált értékelési eljárásoknak elvileg a teljesítménynövelés lenne a célja, mivel azonban teljesen rosszul végzik ezt el, ezért csak frusztrálják vele a dolgozókat, akik abszolút úgy értékelik az egész eljárását, hogy a munkaadó ezzel keresi az indokot a kirúgásukra (ami egyébként helytálló! még a főiskolai HR tanárom is elismerte, hogy ha vkit ki akarnak rúgni és nincs indok, akkor csinálnak róla egy rossz értékelést és ez alapján távolítják el, mert ebbe nem nagyon lehet belekötni, bebizonyítani, hogy nem is igaz).


Én nem vagyok HR-es, csak volt ilyen töltelék tantárgyam a fősulin. Tény: még soha senkitől sem hallottam olyat, hogy a munkahelyén a HR-eseket dicsérte volna, annál több panaszt hallottam róluk. Személyes tapasztalatom: a főiskolai tanáromnak sikerült az egyik legszarabb tanár címet elnyernie az évfolyamon, mivel az órája halál unalom volt és teljesen inkorrekten járt el, összevissza ígérgetett és aztán semmi sem úgy történt, ahogy azt korábban elmondta. Jelenleg munkát keresek és persze emiatt már jó pár HR-essel kapcsolatba kerültem. Mondanom sem kell eddig egyikük sem viselkedett korrekten. Az interjúkon mindegyik halálra dicsért és azzal etettek, hogy mennyire megfelelek a pozícióra, tuti engem fognak kiválasztani stb. Persze egyikből sem lett semmi és érdekes módon még értesíteni is elfelejtettek az eredményről, nekem kellett érdeklődni, hogy mi van, pedig mindenhol megígérték, hogy akárhogy sikerül értesítenek. De végül is nem ez a lényeg, hanem hogy mindenhol olyan indokkal utasítottak el, amiből számomra az derült ki, hogy a HR-es nem is ért a munkájához, mert nem tudta felmérni a munkaadó igényeit, hanem csak feleslegesen berángatott egy interjúra, amire már eleve sem feleltem meg! Ilyenekre kell gondolni, hogy a munkaadó elvárta volna, hogy legyen diploma+tapasztalat, nekem 1 év múlva lesz diplomám és tapasztalatom is csak kis részben volt azon a területen, ennek ellenére a HR-es biztatott hogy ez nem számít, jó leszek és aztán mégis a fentiekre hivatkozva elutasítottak...


Szóval nekem nagyon rossz véleményem van róluk, de ahogy írtam mástól se hallottam még soha semmi jót a HR-esekről.

2012. ápr. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A tesóm is HR-es, azért nem minden HR-es ostoba, képzetlen és nem ért a munkájához. Van jó oldala is. Ő pl. senkit sem akar megszívatni. :(
2012. aug. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
96%
hogy te mekkora hülyeségeket hordasz össze! nem csodálom, hogy nem akar felvenni senki!
2014. dec. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Üdvözlet! Pénzügy-számvitel szakot végeztem, majd egy multi cégnél HR-es lettem. Közel 2000 dolgozónk van. De most nem az üzemről, hanem a munkáról kérdeztek. Jelenleg HR-asszisztensként dolgozom. A fő feladatom a többi HR-es munkájának a segítése, akiknek külön megvan a maguk dolga. Én viszont mondhatni mindegyik dologban benne vagyok. Nem csak egy, hanem több dologért is felelős vagyok. Napi szinten foglalkozom/foglalkozunk a dolgozóink ügyes-bajos dolgaival. Lehet, hogy nem mindenki szeret minket, de hát vannak lépések amiket meg kell lépni, ami egy HR-esnek sem könnyű, mert mi is emberből vagyunk.

Nem gondoltam volna korábban, hogy ilyen helyen fogok dolgozni, de egy percét sem bántam meg az eddig HR-esként eltöltött időmnek.


Üdv egy HR-es :D

2015. márc. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NatyAngel válasza:
100%

A HR asszisztens a magasabb beosztású HR munkatársak munkáját segíti. Tulajdonképpen olyan mint bármilyen más asszisztens, hasonlít valóban a titkárnői munkához is, csak sokkal összetettebb. HR vagy asszisztens többnyire akkor lehetsz, ha gazdasági/hr/pszichológia szakot végeztél, de olyat is hallottam ahol andragógia szakot végzett személy volt a HR. A munkakör változó, az asszisztensek szinte mindenben segédkeznek, új munkavállalók beléptetése, az elbocsátottak, vagy nyugdíjba vonulók kiléptetése, szerződésmódosítások, tréningek, oktatások szervezésében való segédkezés, hirdetés szerkesztés/feladás, a leendő kollégák felkutatása, telefonos interjúztatás, adminisztratív teendők, kimutatások készítése és még sorolhatnánk. Vállalattól és HR-től függ, hogy mit bíznak rád.


Az meg hogy a HR-eseket mindenki utálja elég erős túlzás! Számos olyan HR-t ismerek, akiket ajnároznak a munkavállalók, mert tüneményes és kedves és igyekszik mindent megtenni értük. Persze vannak kivételek, de nem belőlük kell kiindulni. Aki otromba, az valószínűleg a pénz miatt választotta ezt a hivatást és nem az emberszeretete miatt.

Nem érdemes adni annak a szavára akinek csak negatív tapasztalatai vannak, mert lehet hogy nem is a HR miatt alakult ki a rossz légkör.


Ez a szakma hidat képez a munkavállaló és a munkáltató közt, akiknek az érdekei sok esetben ütköznek. Nem lehet mindig mindenkinek eleget tenni és ezt az embereknek is meg kell érteniük. A HR nem ellenség. Legalább is én nem tartom magam annak. Empatikus vagyok, segítőkész, lojális, elhivatott és nem vagyok egyedül. Ja hogy sz*r a HR a cégnél? A vezetőség tegyen ellene....

2015. ápr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!