Anglisztika jó ötlet?

Figyelt kérdés

Szeretem az angol nyelvet meg érdekel, jelenleg 10.-es vagyok, gondolkoztam azon, hogy lehetnék angol tanár, mert jól is keresnek, meg abból kell mindig. De ahogy olvasom a neten, annyira nem vagyok jártas a kultúrában meg az ilyenekben. (Most készülök középfokú nyelvvizsgára)

Mit tudnátok tanácsolni? Szakközépbe járok, de 4,5 az átlagom minimum.


2012. ápr. 19. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az angol tanárod/tanárnődet, ha nem indiszkrét kérdésnek tartják, hogy mennyit keresnek! Persze magántanár 2500-4000Ft körüli összegért tanít óránként, már kinek tellik rá, igénybe veszi. (2-3) Angolul interneten meg lehet tanulni, egyre többen beszélnek angolul, angol nem kurrens, nem lennél nélkülözhetetlen. Az rendben, hogy szereted az angol nyelvet(valahol szerintem érzed, hogy nem csak angol nyelvet tanulnak anglisztikán) Tolmácsolás, szaktolmácsolás szerintem nyerőbb. Tolmács napidíja 40.000-től a csillagos ég. (Sokféle szaktolmács van/kell, +szinkrontolmács)
2012. ápr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amúgy szóba jöhet az anglisztika, mert felsőfokú végzettség a belépő és nyelvismeret, ahhoz, hogy tolmács legyél. (előző vok)
2012. ápr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, és pl. akik tolmácsolnak azoknak mennyire nehéz volt a taulás? vagy egy egyetemen mire számítsak?
2012. ápr. 20. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!