Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » KÉMIA VAGY BIOLÓGIA emelt?

KÉMIA VAGY BIOLÓGIA emelt?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
kémiával többet érsz el, a biosz meg könnyebb
2012. márc. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az előző válasz azért nem egészen igaz. Ott kezdődik, hogy nem tudjuk, hogy a kérdező hova is szeretne menni, tehát nem biztos, hogy a kémiával jobban jár. Másrészről meg nincs ilyen, hogy a biosz vagy a kémia könnyebb. Emelt kémián nagyon sok számolás van, viszont ha az megy, akkor egyértelműen az a könnyebb. Hogy miért? Mert emelt kémián be van határolva a követelmény, könnyebben fel lehet készülni rá. Ellenben a biosszal, ahova minden kell, több könyvből érdemes összeszedni az infókat, illetve még csak nem is a lexikális tudásra kíváncsiak, hanem annak gyakorlati alkalmazására. Ergo, hiába vágod be mind a 3 Mozaikos könyvet, még nem biztos, hogy a feladatokat is meg tudod oldani.

Azt válaszd amivel később jobban jársz. Ha egészségügyi irányba szeretnél menni (orvos, gyógyszerész, ápoló stb) akkor valóban a kémiával jársz jobban. De mondjuk egy TTK biosz szakon egyértelmű hogy inkába biosszal jársz jobban (már kémia ott is van).

2012. márc. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Utolsó jól megfogalmazta, az első meg elég tudatlan ebből a szempontból, az ő véleményeére nem adnék. Kérdező, hol szeretnél tovább tanulni?
2012. márc. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hát gondolkozok a gyógyszerészeten.vagyis gondolkoztam,de mivel azt hallottam biosz meg kémia emelt is kell hozzá inkább vmi mást szeretnék amihez elég egy...szerintem a kémia anyag sokkal kevesebb,illetve a biosz az nagyon nehéz és sokat kell tanulni...szerintetek?
2012. márc. 31. 11:54
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne az alapján dönts el, hogy a könyvben melyik áll kevesebb lapból. Amúgy meg kinek mi. Én pl. sosem értettem a kémiát, nem tudok belőle számolni, így nekem a biológia könnyebb, ezér tis metem biosz szakra. Itt megtanultam azért a kémiát is, mert kb. ugyanannyi van, mint biosz. Szerintem találd ki, hogy hova szeretnél menni és az alapján dönts, mert ha nincs meg acélod, úgy sosem fogod tudni megtanulni, pláne ha nem is érdekel.
2012. márc. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a kémiát szeretem érdekel.a bioszt nem szeretem.csak kémiából parázok a számítások miatt mert alapórán nem számolunk,jövőre kémiafaktos leszek...
2012. márc. 31. 12:02
 7/11 anonim ***** válasza:

a biosz nem nehéz, a kémia sokkal nehezebb.

A bioszt csak meg kell tanulni, míg a kémiát nagyon kell érteni, ott nem elég "bemagolni" a dolgokat. A gyógyszerészethez, pedig inkább kémia kell, de nagyon kell tudni

2012. ápr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13:18 Tanultál má biokémiát, genetikát? (csak hogy a középiskolai anyagokat említsem). Nyílván nem, mert akkor nem mondanál olyan marhaságot, hogy a biosz csak be kell magolni azt csá. Mutatnék neked szívesen pár könyvet, amiből tanulunk egyetemen, hogy nem épp csak meg kell tanulni. Még a növényrendszertan, állatszervezettant sem elég 'csak' megtanulni -.-"
2012. ápr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

7-es, nagyon nincs igazad! A 8-as jól megfogalmazta, bioszt nem magolni kell, épp ellenkezőleg. A biokémia és a genetika még egy dolog, de emelt szinten - ahogy korábban is leírtam - nem a lexikális tudásra kíváncsiak, hanem azok GYAKORLATI alkalmazására. Amihez rengeteget, de rengeteget kell gyakorolni, érteni kell az összefüggéseket. Hiába vágod be a két nagy fehér Szerényis könyvet, attól még nem fogsz tudni megoldani egy emelt érettségit. Nem véletlenül lettek azok a feladatgyűjtemények emelt szintre.

2012. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Válasz:

Igen egyetemen kémiát és bioszt tanultam minden mennyiségben. És biológiából érettségiztem.

Fő tárgyaim voltak:

biokémia, mikrobiológia, analitika, szerves-, szervetlenkémia....stb

tehát tapasztalatból írtam..

de ugye kinek mi....

2012. ápr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!