Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy is kell akkor számolni...

Hogy is kell akkor számolni az érettségi pontjait?

Figyelt kérdés
Szerencsére még csak kilencedikes vagyok, így messze az érettségi, de ma találtam a padomban egy felsőoktatási intézmények 2012 könyvet, ahol le voltak írva a sulik, és a szakok, és mindegyik mellett ott volt, hogy érettségi követelmény pl. választható fizika v. biológia v. matek stb. Ha megcsinálom az érettségit, és pl. kémiával szeretnék tovább menni, akkor nem veszik figyelembe, hogy töriből, magyarból milyenre érettségiztem? Vagy duplán számolják a kémia pontjaimat? Légyszi valaki magyarázza el, mert nem értem..
2012. márc. 6. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ha megcsinálom az érettségit, és pl. kémiával szeretnék tovább menni, akkor nem veszik figyelembe, hogy töriből, magyarból milyenre érettségiztem?"


- Ha elég jól siekrül, akkor a jelenlegi rendszerben nem.

2012. márc. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mármint ha a kémiám sikerül jól? Az alatt mi értendő, 90% fölötti? És szükséges emelt szintűt rakni? És a 11., 12. év végi jegyek sem számítanak akkor?
2012. márc. 6. 20:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a pontszámítás, akkor ne itt tájékozódj, hanem olvasd el a felvi.hu-n, ott le van írva pontosan és részletesen.

Itt meg az emberek felének kb. halvány lila fingja sincs róla, csak okoskodnak.

2012. márc. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Duplázásnál csak két érettségi kell. Ha nagyon rosszak az évvégi jegyeid, nem kell a duplázáshoz különösebben jó érettségi. Viszont a legtöbb esetben a duplázás szokott jobb lenni, és inkább gyengébb érettségi eredményeknél számít az évvégi eredmény.


Az, hogy emelt, nem számít, mert ugyanannyi többletpontot kapsz érte mindkét esetben. Csak az kell hozzá, hogy felvételi tárgy legyen.

2012. márc. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!