Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedő-boltvezető tanfolyam...

Kereskedő-boltvezető tanfolyamba érdemes belevágni?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, sajnos vesztettem 1 évet, így csak 11-edikes vagyok, jövőre érettségizem. Mivel a "Kereskedő-boltvezető" OKJ-s tanfolyamhoz szükséges végzettségem már megvan (10 osztály), így arra gondoltam, hogy levelezőn elvégezem. A képzés 70.000 forint körül van, vizsgával együtt, körülbelül egy százas lenne. Szerintetek érdemes belevágni, vagy teljesen felesleges, és enélkül is lehet majd kisvállalkozásokat létrehozni?


Köszi a segítségeteket!


2012. márc. 6. 05:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha saját boltot akarsz, akkor mindenképpen érdemes.
2012. márc. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, bár erősen gondolkodom a továbbtanuláson, nem árt, ha van más is az ember tarsolyában.


Egy ilyen képzésért ez ,,pics@pénz", a kérdés csak az, hogy mennyire tanítják meg rendesen. Mert, hallottam pár olyan esetet, hogy a nem állami finnanszírozású képzéseknél előfordul, hogy az oktatók sz@arnak az egészbe, és a lényeg csak az, hogy zsebretegyék a pénzt. Persze ugyanilyen sztoryt hallottam a nem fizetős képzésekkel kapcsolatban is.

2012. márc. 6. 23:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Néhány kivételtől eltekintve az összes ilyen képzés bóvli. Nem azt mondom, hogy nem tanítanak, mert jobb helyen tanítanak, csak hát ugye ez 100%-ban elmélet(a számolást is ide értem, hiszen ez esetben a gyakorlat az lenne, ha egy boltban csinálnál valamit), a számonkérés pedig olyan, hogy igyekeznek mindenkit átrugdosni, pont azért, mert fizetős.


Nem is a tudás miatt mondtam, hogy érdemes elvégezni, ha saját boltot akarsz. Nem tudom változtak-e azóta a jogszabályok, de tudtommal még mindig úgy van, hogy ha saját boltot akarsz nyitni, akkor vagy neked, vagy egy alkalmazottadnak kell rendelkeznie ilyen végzettséggel. Ezért kell elvégezni, nem a tudásért. Ráadásul ha nem nyitsz saját boltot, munkát is könnyebben kapsz, ha van kereskedelmi végzettséged.

2012. márc. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én érettségi után mentem, gondoltam szerzek szakmát. én arra számítottam, hogy megtanítják a kereskedelem minden mozzanatát.. de közben 80%-ban a tanulóknak már volt boltjuk, csak a papír miatt mentek, hogy meglegyen. szóval gondolhatod.. totál elveszett voltam, végül persze megcsináltam, de túl gyorstalpaló, és mivel másik sulit is végzek mellette, néha rámomlott a vakolat. az első része, a sima kereskedelem, áruátvétel, áruismeret, az persze mese habbal, egy 3 éves meg tudná tanulni, a boltvezető modulban már voltak érdekes dolgok. viszonyszámok, jövedelmezőségi tábla, statisztika, munkabér, járulék, stb. ez lett volna a leghasznosabb, legérdekesebb, mégis erre fordítottak a legkevesebb időt. jó sok képletet be kell vágni, amire amúgy nem hiszem, hogy szükséged lesz.


én 120.000 ft-ot fizettem, mert a boltvezető tanfolyamnak nem csak 10. osztály, hanem kereskedelmi előképzettség is a feltétele, ezért először elvégeztem a sima eladóit, majd a boltvezetőit. a kettő együtt volt ennyi.

2012. márc. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!