Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Web designer szakma? Tapasztal...

Web designer szakma? Tapasztalatok? Vélemények? Érdemes lenne elvégezni szerintetek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az informatikát, főleg ezt a területét. Mindig is tökéletességre, szépségre törekvő emberke voltam.

Szeretném a segítségeteket kérni ebben! Van esetleg tapasztalatotok vagy véleményetek? Érdemes lenne elvégezni?


Előre is köszönöm szépen!


19L


2012. febr. 21. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha szereted csinálni és szabadidődben is foglalkozol vele, akkor jó kis szakma. Az viszont tény, hogy nincs hiány belőle. Szerencsével/jó referenciával viszont találhatsz vele normális, jól fizető munkahelyet.
2012. febr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért is gondoltam erre, mert az unokatestvérem is ezzel, illetve hasonlóvan foglalkozik és ő tudna is nekem ebben segíteni. Ráadásul neki még szakmája sincsen és ígyis nagyon jól keres vele.
2012. febr. 21. 23:28
 3/5 anonim válasza:

Weboldal és weboldal között komoly különbségek tudnak lenni, így a szükséges felkészültségi fokban is.

Mindenképpen járd körül a témát az unokatesódnál előbb, hogy miért sikeres?


Ma nagyjából 2 útja van a webfejlesztésnek:

1.: Wordpress, Joomla, stb. Ezek "előre legyártott" portálmotorok, amivel lehet tök jó dolgokat csinálni, sőt még szépeket is. Viszont nem alkalmasak 100%-osan mindenre. (Én kezdőként ezt erőltetném.)


2.: A szó szerinti programozás. Ehhez meg kell tanulnod HTML-ben (az egész alapja), kicsit JavaScript-ben (kliens oldali egyszerűbb scriptelés), CSS-hez is kell kicsit érteni (kinézet), és a MySQL (adatbázisok). Ezt tanfolyamon aránylag rövid idő alatt jól megtanulni nem igazán lehet. Én ezzel foglalkozom, és még sok év melóval a hátam mögött is tud nehézséget okozni egy egyedi, összetett kérés.


Akárhogyan is döntesz, sok sikert kívánok hozzá, és ami a lényeg: ha szívesen csinálod, még örömöd is lesz benn! :D

2012. febr. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Neked milyen szintű végzettséged van? Azt mondod, hogy ezzel el lehet helyezkedni?
2012. febr. 22. 10:49
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Nekem nincs ezirányú végzettségem, csak egyszerűen megtanultam. :)

Elhelyezkedni nem tudom, hogy lehet-e. Engem mindig felkérnek, mert ha csináltál már néhány jó oldalt, akkor híre megy a minőségi munkádnak, és megtalálnak.

Ez számomra a normál munkám melletti "kiegészítés".


Egyszer volt lehetőség arra, hogy ilyen helyen munkába álljak: egy internetkávézó üzemeltetett saját webszervert, és oda kis híján felvettek fejlesztőnek a rendszergazda mellé, de végül máshol találtam munkát.

Igazából fogalmam sincs róla, hogy működik-e úgy ez, hogy egy webfejlesztő céghez felvesznek egy tanfolyam után programozónak. Oda évek gyakorlata kell... Sokszor fogsz olyan problémába ütközni, ahová rutin kell. (Főként ha Te írod a programot, és nem a fent említett előregyártott portálokat használod.)


Nézz körül, hogy a lakóhelyeden van-e egyáltalán cég, ahová elszegődhetsz, vagy saját vállalkozásban kellene csinálnod? (Ez esetben eleinte nem árt mellé egy állandó munkahely.)


Én a Te helyedben csak úgy vágnék bele, hogy komoly településen élek, ahol alkalmazni fognak valahol, és nem kell vállalkozni. Ellenkező esetben marad a munka melletti fejlesztés, vagy hogy felvesznek egy céghez, ahol a Te feladatod lesz a webes megjelenés karbantartása, vagy webáruház töltése / szerkesztése. Ezek még jó alternatívák.


Sok sikert!

2012. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!