Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tovább akarok tanulni, de így...

Tovább akarok tanulni, de így hogyan?

Figyelt kérdés
Az van, hogy 3,9-es átlagom volt félévkor, és én ennek nagyon örültem, mert nagyon sokat tanulok, és eddig így csak 3,8-as átlagokat értem el kb. Elég erős szakközép suliba járok, ahol még plussz szakmát is kell tanulni szakmai tantárgyakkal.. és azok mennek is, mert szeretem. Ahol normálisak" a tanáraim megy a tantárgy is. Mint pl. történelem: 4-es talán, még az 5-ös is meg lesz évvégén. Matek nem volt az erősségem, de nagy nehezen mindig összekapartam a 4-est, de most meg mivel volt, egy ilyen felmérő, az egész féléves anyagból.. Amiben minden benn volt, és két jegyes, szinte mindenkinek egyes lett, és a legjobb tanulóknak is épphogy 2-es... És én ezt nem értem, mert nagyon lerontja az átlagom. Szóval szerintem ennyit az évvégi 4-es matekomról. (ugyanígy fizikából...) Nyelvtanból megvan a 4-es, de irodalom... A tanárom mond valamit, azt le is írjuk. Mivel az előző sulimban sokszor csak a füzetet kérték számon, megtanultam azt. Persze következő órán én is feleltem, elmondtam neki mindent ami benne volt, de mondta, hogy könyv is kell, úgyhogy 3. Hát mondom jó, tévedhet az ember... Elkezdtem könyvből is tanulni, de folyamatosan csak 2 oldalas fogalmazást kell neki adni, mer ha nincs meg 2 oldal, pluszba kapunk egy 1-est. És amikor már az embernek tényleg nincs semmi mondanivalója, akkor mit írjon? Valamit mégis mindig kitaláltam, csak hogy ne adjon, még pluszba egy egyest. A következő dolgozatra már a neten is néztem dolgokat, hát az is csak 2-es lett... Érdekes, hogy eddig az előző suliimban 5-ös voltam irodalomból, esetleg 4-es... Úgyhogy nem értem... Érettségi tantárgy még ugye a (...)nyelv, na mivel észrevette a tanár, hogy jól megy, elkezdett szivatni és azóta baromi nehéz feladatokat csinál, csak azért, hogy ne sikerüljön. Úgyhogy ennyit erről is.... Fizika szintén nehéz, úgyhogy abból se leszek 4-es, és az egyik szakmai tantárgyban is most félévtől nagyon bekeményítettek, úgyhogy komolyan mondom nem bírom. Elkezdtem halolaj kapszulát is szedni, mert régen sokat használt, de most nem használ, és nem megy semmi... Tudtok adni tanácsokat? Mit tegyek, hogy jobb legyen? Tovább szeretnék tanulni.. de így? (anyu már emlegeti, hogy nem kell mindenkinek tovább tanulni, mert hogy ne erőltessem, h. még éjjel is tanulok, mert egy átlagos ember 2 óra alatt megtanul, én meg órákat, és mégsem megy a fejemben...) ezt mondta, és tudja, hogy én tovább akarok, mert nem akarok söprögetni valahol, vagy pincérnő lenni, vagy bármi ilyesmi... (amúgy 3. osztályos vagyok, egy erős szakközép iskolában)
2012. febr. 19. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy nem szivatnak a tanárok, csak mivel már 3-os vagy, azt a szintet követelik meg tőletek, amit az érettségi is megkövetel. Ha nem csinálnák ezt, az érettségin csak lesnétek, és lehet, hogy nem is sikerülni jól. Egyébként hova szeretnél menni továbbtanulni?
2012. febr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem szeretném ide leírni, hogy hova, de elküldöm neked üzenetben rendben?
2012. febr. 19. 15:20
 3/4 anonim válasza:
Bocs, nem tudok segiteni de meg kell hogy jegyezzem mert nem birom ki hogy ez a k*rva oktatas gyokeretol el van rothadva.Kiolik a gyerekekbol a kivancsisagot, a tanulasvagyat es a kreativitast.31 vagyok, es iskolaeveimbol egyetlenegy olyan tanarra emlekszem aki ugy tanitott hogy kivancsi maradjak, tudni akarjak es uj dolgokat kerdezzek.
2012. febr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Amúgy teljesen igazad van... !

És akkor ha-ha-ha most jön a vicces része. kb. 2 perce vettem észre, hogy holnap írok két témazárót. Úgyhogy a sírás határán vagyok, de megpróbálok valamit tanulni rá... inkább.. Puszi nektek. Írjatok csak... Majd később válaszolok....

2012. febr. 19. 15:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!