Szerintetek hol tanuljak tovább? A matekot nagyon szeretem, viszont ezen kívül még semmi elképzelésem, hogy milyen irányba.

Figyelt kérdés

Igaz, még van egy évem, de azért lassan nem ártana elkezdeni gondolkozni. Természetesen olyat szeretnék, amivel lesz lehetőségem elhelyezkedni. Szorgalomból van bőven nálam, a többi tantárgyból is 5ös vagyok, kivéve a töri, ami nem nagyon megy. Választott érettségi tantárgyam az infó lesz, ha még ez mond valamit:D Milyen szakot és sulit ajánlotok?

17/L


2012. febr. 18. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor valami mérnöki szakot ajánlanék. Nem túl lányos, de jobban el tudsz majd vele helyezkedni.
2012. febr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Mérnök informatikus... kevés lány van, de ha elvégzed, garantáltan jól fizető állásod lesz. Ha valami csajosabbat akarsz, gazdaságinformatikus. Ott már kb. a hallgatók harmada/fele lány és szintén egész jól el lehet helyezkedni vele. Csak ha már szóba jött az infó. :)
2012. febr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van műszaki érzéked, akkor mérnöki pálya. De természetesen lehetsz matematikus, fizikus, kutató, stb.

Ha az informatika is közel áll hozzád, akkor mehetsz infóra is, azzal is jól lehet keresni, habár cserébe profinak kell lenni.

2012. febr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az mondjuk igaz, hogy elméletileg kevés az informatikus, és már mindenhova felvesznek magas fizetéssel, de nekem az annyira nem csajos munka. A barátom annak készül, de ő már szakközépbe is úgy ment direkt, és azért érzem, hogy kevés lennék még evvel a kis alapszintű tudásommal oda. Na majd meggondolom még, meg a mérnökit is, és utána nézek egy kicsit. Köszönöm szépen mindenkinek.:)
2012. febr. 19. 08:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a matek, akár jelentkezhetsz pl. matematika-fizika szakos tanárnak. Jövőre újra a régihez hasonló tanárképzés lesz, így mehetsz szakpárra valamelyik egyetemre. Nagyon keresik a matek-fizika szakos középiskolai tanárokat, mert alig vannak a pályán. Mellesleg dolgozhatsz magántanárként (pl. érettségire készítés) is ill. korrepetálhatsz rengeteget. Ez egy tanári állás mellett jó keresti lehetőség a reál szakosoknak. És véleményem szerint egy leendő családanyának a legjobb pedagóguspálya.


Egy ismerősöm ezzel a szakpárral háromszor annyit keres korrepetálással, mint a tanári fizetése. Már vissza kell mondania a tanítványokat, mert nem tudja vállalni.

2012. febr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez azért durva, hogy már ennyire nincsenek biosz, fizika, kémia szakos tanárok.. Amúgy oda elmenni tényleg nagyon megérné, viszont én annyira nem tudok magyarázni, pedig osztálytársaim mindig segítséget kérnek 1-1 dolgozathoz. Az informatikát viszont most nagyon átgondoltam, és lehet, hogy avval kezdek valamit. Köszönöm neked is:)
2012. márc. 3. 22:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Na,végül,hogy döntöttél kérdező?
2021. máj. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem is emlékeztem már erre a kérdésemre. :D

Gazdaságinformatikát végeztem a BGE-n, azóta bank és biztosító területen dolgozok. Nem bánom, hogy ezt választottam, viszonylag könnyen elvégeztem a sulit is, és valóban jól fizető állásokat lehet találni ezzel a végzettséggel, úgyhogy mindenkinek ajánlom! :)

2021. máj. 5. 16:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!