Mérnök informatikus?

Figyelt kérdés

Szóval, a tervem az, hogy mérnök informatikus leszek. Még csak nyolcadikos vagyok, de megtetszett ez az egyetem: [link]

A kérdésem az, hogy matekot mennyire kell tudni? Ismerek egy embert, aki oda ment, de első évben kibukott matek miatt... most könyvesboltban dolgozik. Én szerény véleményem szerint jó vagyok matekból, eddig mindig ötös voltam, felvételim most is 45 pontos lett. De ez elég? Ha tartom ezt a szintet. A másik az, hogy a programozást azt mennyire kell tudni, mikor odamegy az ember? Úgy értem, hogy jól megtanítják az alapoktól? Ha nem, akkor mikor érdemes elkezdeni? És milyen nyelven?

A középiskolába már tudom, hogy felvettek, emelt óraszámban van angol meg matematika, csak az a gond, hogy emellett az iskola mellett mennyire tudok majd programozni, mivel kollégium kötelező...

És még annyi, hogy ha felmutatsz külföldön egy ilyen BME-s diplomát, az mennyire számít jónak egy nevesebb cégnél (pl. Ubisoft)?



2012. febr. 11. 01:27
 1/5 anonim válasza:
Ha Ubisoftozni akarsz akkor ne MI-re menj, hanem PTI-re
2012. febr. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ilyeneket ne itt kérdezz hanem a tanároktól
2012. febr. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A matekot elég jól kell tudnod, illetve nem árt, ha szereted, mert elég sok van, ami érthető is szerintem. Én mérnök informatikusnak tanulok, nálunk például a kötelező matek tárgyak száma 6, és ezeken kívül vannak olyan tárgyak ahol elég rendesen alkalmazzuk a matekon tanultakat. Első félévemben én is elhasaltam matekon, nem értettem, ezzel sokan így vannak, de utána össze szedtem magam, azóta elég jól megy, sőt, szeretem is nagyon a matematikát és rájöttem, hogy rengeteg hasznát veszem programozás során is. A programozást pedig nem árt, ha "tudod" valamennyire. Ne úgy menj egyetemre, hogy előtte még semmit nem programoztál. Ugyan ez nem előfeltétel, de azért az oktatáson meglátszik, hogy annak kezelik, sőt nekünk az első féléves programozás 1. tantárgy tankönyvének előszavában benne is van, hogy feltételezi, hogy az olvasó rendelkezik valamennyi alapismerettel. Emiatt nálunk rengetegen megbuknak programozásból is. De még mielőtt elvenném a kedvedet, nem kell itt semmi ördöngösségre gondolni, egyszerűen néhány alap dologgal legyél tisztában minimum. De ha valóban szeretnéd ezt a pályát, akkor egyébként sincs mitől félnéd, mert egészen biztos vagyok benne, hogy mire oda jutsz, már jó pár programot meg fogsz írni legalább hobbi szinten otthon. Arra nem igazán lehet válaszolni, hogy mikor érdemes elkezdeni. Ha érdekel a dolog, akkor ne vesztegesd az időd! Kezd el! Én pl általános iskolás 6.-os koromban kezdem el programozni, de még egyáltalán nem késő neked se elkezdeni. Az interneten szerencsére rengeteg ingyen is elérhető tananyag van, amikkel otthon saját magad megismerkedhetsz az alapokkal, de akár egész jó szintre is fejlesztheted magad. Amúgy nálunk a programozásra sajnos nem fektetnek elég hangsúlyt. A kötelező programozás tárgyak száma mindössze 3, ahol C és JAVA nyelven tanulunk. Persze van rengeteg programozás tárgy, de nem kötelezőek sajnos. Hogy ha a jövődet egy ilyen méretű cégnél képzeled el, mint az Ubisoft, akkor javaslom, hogy a diploma után ne állj meg, hanem végezd el a mester képzést is, esetleg utána a doktorit (nekem ez a hosszú távú tervem). Bár ezt ettől függetlenül is csak ajánlani tudom, hisz rengeteg előnyhöz juthatsz vele cégeknél. Ha csak Magyarországon belül nézem a nagyobb cégeket, ott is elég sok helyen elvárják ezeket, illetve ha esetleg egyetemi karrierre vágynál, mint én, akkor meg aztán főleg. Hajrá!
2012. márc. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem is terveztem megállni a mesterképzés végéig... Most az a gondom van, hogy mérnök informatikus legyek-e, vagy programozó informatikus. Igazából nem nagyon értem, hogy ha felvesznek valahova dolgozni egy mérnök informatikust, akkor az mit csinál, de ez egyértelmű a programozó informatikusnál. Nagyon nehéz ez a döntés...
2012. márc. 21. 15:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok.. A mérnök informatikus is programozik, ez a foglalkozása. Szerintem a két szak között inkább csak az oktatott tárgyak arányában van különbség, de a kimenetele (tehát, hogy programozó lesz az illető) ugyanaz. Szerintem a programozó informatikus képzésen több lehet a kötelező programozásos tárgy, de nem tudom. Utána kell nézni. De ha programozó akarsz lenni, nyugodtan mehetsz mérnökinfó szakra is. Jelentkezés előtt esetleg érdemes utána járni, hogy milyen tárgyakat tanítanak a két képzésen és az alapján dönteni.
2012. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!