Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az állatorvosi egyetem?

Milyen az állatorvosi egyetem?

Figyelt kérdés

Úgyértem a vizsgák, a légkör, mennyit tanultok (naponta), milyen egy vizsga, milyenek az előadók, egy-egy vizsgára mennyit tanultok,...stb.

Lehetőleg olyan válaszát várom, aki oda jár, vagy ismerőse jár oda.

Segítségképpen tudnátok egy jó kémia könyvet ajánlani, ami Teljesen lefedi az érettségi emeltre való felkészülést?



2012. febr. 5. 16:31
 1/3 anonim válasza:
100%

Az egyetem semmihez sem hasonlithato elmeny.

Egy evfolyamon belul harom ^csoport^ van, magyar nyelvu, nemet nyelvu (csak elso ket ev), es angol nyelvu (5 es fel ev). Ebbol adodoan allandoan kulfoldiekkel vagy korulveve, szinte az osszes europai orszagbol lehet talalni tanulokat, sot, kinai, etiop, izraeli diakok is vannak. A legkor nagyon csaladias, hiszen nagyon keves embert vesznek fol evente, itt mindenki ismer mindenkit, es tobbet tudnak rolad altalaban, mint te magadrol. :)

A tanulas mar nem ennyire fenyes. Minden nap kell tanulnod, egyreszt azert, mert ahogy haladsz, egyre tobb gyakorlatod lesz, amire keszulni kell (belepotesztek, stb.) masreszt ezt a mennyisegu es jellegu anyagot, barmilyen jok is a kepessegeid, nem lehet csak a vizsgaidoszakban betolni. A vizsgak kozul is vannak konnyebbek es nehezebbek, a szigorlatok, mint pl. az anatomia, biokemia, gyogyszertan stb. nagyon igenybe vesznek, igy sokan elvereznek az elejen. Tudni kell, hogy ha az elso ket ev alatt osszegyujtesz 10 bukast, automatikusan ki vagy zarva az egyetemrol. Ugyanigy kizarnak ket ev utan, ha bizonyos atlag alatt teljesitesz. Igy komolyan kell venni a tanulast mar az elejen.

Eloadokbol vannak legendasak es szimplan nagyon jo eloadok, ahogyan vannak borzalmasak is, de az elobbi dominal.

A kemia erettsegire a Villanyi konyvet ajanlom (es szerintem mindenki mas is), valamint van lehetoseged erettsegi-felkesziton reszt venni, melyet az egyetem szervez a sajat tanaraival. Ez jo kis osszegbe kerul, de nem tudom pontosan mennyi, mert en nem jartam erre.

Viszont a leghasznosabb egy magantanar szerintem, aki nem csak tisztaban van az adott elvarasokkal, hanem kelloen fel is tud kesziteni.

En ide jarok, es bar nem konnyu, de soha egy percig sem bantam meg a dontesemet. Ha szivvel csinalod, menni fog.

2012. márc. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ó, hát köszi. Mostmár csak sikerüljön úgy az érettségi......
2012. márc. 5. 15:31
 3/3 anonim válasza:
Sikerült az érettségi?
2014. aug. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!