Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen piacképes szakokat...

Milyen piacképes szakokat javasolnátok azoknak, akik főként humán beállítottságúak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
jogász (az mindig kell), vagy nyelvszakok (azzal meg ki tudsz menni külföldre ha szükséges, és itthon is tudsz tanítani, nyelvtanárra is mindig szükség van). de manapság nem igazán lehet eldönteni mi az a piacképes szak... én ezekbe látok fantáziát.
2012. jan. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló!

1. Kérdezz meg egy random jogászt, szükség van-e újabb jogászokra?

2. Nyelvi szakot végezzen, mert azzal kimehet külföldre?

Aki innen kimegy külföldre munkát vállalni, a többség képzettséget nem igénylő munkát kap, ott meg b*szhatja a humán érdeklődését.


A kérdezőnek: Honnan tudod hogy "főként humán beállítottságú" vagy? Egyik szaktársam abszolút humán területről jött, ELTÉ-n végzett filozófia szakon és most mérnöknek tanul. És megy neki, jobban mint nekem.

35/F

2012. jan. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából a tesóm áll pályaválasztás előtt.Őt főleg a történelem érdekli, hiába terelném mérnöki pályára, Egyszerűen nem érzi, hogy menne neki, pedig nem olyan rossz matekból(4es).Igaz a mérnöki pálya nem túl lányosés nem is túl könnyű, de munkája nagyobb valószínűséggel lesz mint egy egyszerű történelem szakos, bölcsész diplomával.És igenis el lehet végezni, ha van hozzá kitartása.De mindezt hiába mondogatom neki...Azt is szem előtt kellene tartani, hogy azt tanulja, ami érdekli, ne valami olyasmit, amivel enm szívesen foglalkozna egy életen keresztül.Ezért kérdezősködöm.
2012. jan. 13. 10:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves második válaszoló! Random jogászként jelentem, hogy igen, a jó képességű, jó eredménnyel végzett jogászra szükség van
2012. jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként meg sokan hajlamosak a jogot úgy megítélni hogy csak ügyvéd lehet abból aki jogot végez, pedig ezen kívül még rengeteg lehetősége van (bíró, ügyész, jogtanácsos multinál stb.) Ismerőseim közül mind eltudtak helyezkedni diploma megszerzése után, persze ehhez az is kellett hogy 4-5össel végezzenek.
2012. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gordon Freeman ***** válasza:

Én sem értek egyet a második válaszolóval, az elsővel viszont igen.

A lényeg a lényeg:

Szerintem tökmindegy milyen diplomát szerzel/szerzünk meg, mert úgyis akkor tudsz csak hatékonyan és gyorsan elhelyezkedni, ha van ismertséged/protekciód/beajánlásod.

Akár akkor is ha afféle "életművész" diplomád van csak.


Persze ez csak az én véleményem.


Persze most nagyon mennek ezek a gépész,-villamosmérnök szakok.

De éppen ez a baj hogy mivel most sokan tanulják, mire te is mostantól kezdve elvégeznéd, az fél évtized(!), így mire oda jutnál, lehet hogy telített lesz a piac.

Tehát nehéz megmondani.


Én a reptéren melóztam olyannal is, akinek színész(!), ill. közgazdász diplomája volt az utasbiztonsági részen.

Na most jogos a kérdés azok oda hogy kerültek?

Hát úgy vazze, hogy nem volt más!


De ha kíváncsi vagy mások véleményére, ha engem kérdezel:

tanulj nyelvtanárnak!


Nem vesznek fel középsuliba?

Nem gond, mivel nyelvet tanítasz, mehetsz vele nyelvsuliba is, így növekszik a potenciális munkahelyeid száma, míg pl. egy földrajz szakos csak szokványos suliban tanít.


Nem vesznek fel nyelvsuliba sem?

Nem gond, meghirdeted magad újságban, neten, mindenhol hogy adsz órákat 2000-3000Huf körüli áron.

Máris megélsz, ha van legalább 10 tanítványod fejenként 2 órával hetente.

(Persze ehhez bp.-i lakhely kell lehetőleg), viszont két és fél millió emberből ennyi kitelik bőven!


remélem hasznos volt.

2012. jan. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!