Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnázium vagy szakközépiskola...

Gimnázium vagy szakközépiskola? Melyik a könnyebb és miért?

Figyelt kérdés
Vannak olyanok,akik szerint a gimnázium és vannak olyanok is,akik szerint a szakközép(az általam látot kommentek alapján ők vannak többségben).Most akkor melyik a könnyebb?És indokoljátok meg,hogy miért.
2012. jan. 12. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

én nemzetiségi kéttannyelvű turizmusi szakközepet végeztem. 5 éves, napi átlagban 3-ig bent voltam. kb 30 tantárgyam volt, 7 tantárgyból (ebből 2 kötelező szakmai) érettségiztem kitűnőre,és van 2 emelt nyelvvizsgám,és 5 okj-s turizmusi szakmám (3 nyelvű idegenvezető,recepciós, utazásszervező)

igen,egy ilyen szakközép nehezebb mint a gimi,de az eredményeken is látszik.)

amúgy 20 éves vagyok,és bankárnak tanulok jelenleg :) mutass más 20 éves gimit végzettet,ilyen eredményekkel..:)

2012. jan. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20 éves vagy, és van 5 OKJ-s szakmád... -.- Meg EMELT nyelvvizsgád... :D Nem felsőfokú, hanem emelt... :D He???
2012. jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én szakközépiskolás vagyok és nem olyan könnyű. Majdnem ugyanazt tanuljuk mint a gimisek. A gimi csak egy kicsit nehezebb. De az érettségi szakközépben és gimiben is ugyan az.
2012. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És miben nehezebb a gimi?
2012. jan. 12. 20:34
 5/10 anonim ***** válasza:

1) vagyok. igen 5 szakmád végeztem érettségi után 1 éven belül mivel nekem a középiskola alatt leadták a szakmai tantárgyakat,és mindent idegen nyelven. és bocsánat tényleg rosszul írtam: felsőfokú a nyelvvizsga.

amúgy ilyen iskola ritka,átlagban a gimik a nehezebbek. hasznosabb,hogy van lehetőséged emelt szintű érettségire felkészülni,míg szakközépbe nemigen.

2012. jan. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 delusion ***** válasza:
100%

Saját szemszögemből:


Kereskedelmi és Vendéglátóipari szakközépiskolába jártam, a szakmai része (közgazdaságtan, marketing, áruismeret, vállalkozási ismeretek, miegymás) nevetségesen egyszerű volt, és közben színvonalas (tudom, a kettő eléggé üti egymást, de tényleg így van/volt). Akinek ezekhez nem sok affinitása van, annak nem volt jó választás. A többi oktatott tárgy "átlagos" színvonalú volt, tehát nem kértek nagyon sokat a tanárok, csak azt, ami érettségire és az alapműveltséghez nélkülözhetetlen.

Azonban bizonyos tárgyakat csak egy évig tanul az ember (földrajz, biológia, kémia, fizika), legalábbis nálunk így volt. Ezzel annyi baj van, hogy igazából csak egy kicsit bővül az általános iskolás tudása az embernek ilyen téren (kémiából mondjuk az osztály háromnegyede majdnem bukott), és ha mondjuk földrajz érettségit szeretne, akkor át kell hallgatnia egy másik intézménybe, mert ha csak 1 évig tanulja akkor nem érettségizhet belőle (én így tudom, és emiatt meg is szívtam anno).

Egyéb okok miatt jártam a helyi gimnáziumban is többször, és azt kell mondjam, szakközépben sokkal kötetlenebb, lazább mindenki. Ettől függetlenül fenntartom azt a nézőpontot, hogyha erősen gondolkozol továbbtanuláson (gondolok itt egyetemre, főiskolára), és még nem tudod határozottan, hogy mi szeretnél lenni, akkor inkább a gimit válaszd.


Ugye mindkettőnek érettségi a vége. Elméletileg gimnáziumban jobb eredmények születnek, erről nem tudok pontos statisztikát, lehet hogy csak városi legenda. De az biztos, hogy a komoly, kemény elitgimikből gyakran 420-440 pont fölé kerültek az emberek a 480-as rendszerben. De ugyanezt a "gyakorló szakközépiskolák"-ban

is el lehet érni - itt most természetesen a felsőoktatási felvételire gondolok.


Igazából szerintem mindkettővel jól járhatsz, mert sok múlik a tanáron és az órák minőségén, de a legtöbb még mindig rajtad múlik. Nálunk nagyon gyakran voltak tanárváltások, volt pár minősíthetetlen, és volt pár nagyon magas "szintű" tanárom. Matematikából mondhatom csak el azt, hogy négy évig nagyon keményen minden be lett vasalva rajtunk. Magyarból négy, majdnem öt tanárom volt 4 év alatt, történelemből is három....lényeg a lényeg, 90%+ érettségiket produkáltam így is. Ezt most nem azért mondom, hogy "menőzzek", mert ez ma már nem számít kiemelkedőnek, csak példának hoztam arra, hogy mennyire rajtad múlik az egész.


Sok sikert a felvételidhez (feltéve, hogy általános iskolás vagy és felvételi előtt állsz).

2012. jan. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi.Általáos iskolás vagyok.Nem akarok egyetemre menni,de nem tudom még,hogy mi akarok lenni.De félek,hogy a gimnáziumhoz nem vagyok elég jó.
2012. jan. 14. 17:02
 8/10 delusion ***** válasza:

Hát ezt neked kell tudni. :) Az általános iskolás osztályfőnököm anno hasonlókkal beszélte tele a szüleim fejét (mármint hogy nem bírnám a gimnáziumot), engem meg annyira nem érdekelt még akkor, ezért lettem szakközepes. Aztán már úgy 9. első félévben észrevették a tanáraim, hogy bőven az elvárt szint felett teljesítek...ennek az lett a következménye, hogy 4 év semmittevés után most szenvedek az egyetemen.


Én a helyedben azért megpróbálnám, max ha nagyon nem megy, átmész egy szakközépiskolába. De ezt tényleg csak Te érzed igazán.

2012. jan. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi.Nem az osztályfőnököm mondta,hogy nem vagyok alkalmas rá,hanem félek,hogy túl erős lenne,mivel nem vagyok olyan jó.Elsősorban két reál tantárgy miatt,a matek és a kémia miatt (ezekből 2-es vagyok).És 3-as az átlagom.De gyenge gimnáziumba megyek.Akkor azért megpróbálom és ha nem megy,átmegyek szakközépbe.:)
2012. jan. 14. 22:21
 10/10 delusion ***** válasza:

Nyilván neked kell dönteni, de én is megpróbálnám a helyedben. Középsulik között az "átjárás" megoldható a legtöbb esetben. Tudom, 14-15 évesen azért benne van az emberben az, hogy elhagyni egy osztályt, egy sulit egy másikért nagyon rossz szájízt kölcsönöz, de ha muszáj, akkor muszáj.


De én nem temetném a dolgot. Ha a többi tárgyad rendben van, akkor szerintem gimiben sem lesz problémád. Matek az mindenhol szórótantárgy, még egyetemen is (sőt, ott aztán végképp). Kémia az meg...kémia. Nem kötelező érettségi tárgy egyébként sem.


A jegyekből szerintem ne következtess semmire. Általánosban négyes voltam matekból, kettes kémiából, ez középiskolában, első évben kettesre és ötösre változott. Nagyon sok múlik a tanárokon, és az adott iskola színvonalán.


Egyébként ez a hármas (3,00) átlag nem olyan jó, de rossznak se mondanám. Ez a két reál tárgy gondolom eléggé lehúzza. Próbálj meg esetleg humán tagozatra menni.

2012. jan. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!