Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia tanulás külföldi...

Pszichológia tanulás külföldi érettségivel hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Jelenleg Ausztriában tanulok és az érettségimet és itt fogom letenni , ami jóval másabbm int az itthoni Érdekelne hogy ettől függetlenül tudnék-e esetleg Pesten pszichologosnak tanulni? Emellet az is érdekelne hogy hol lehet Pesten milyen szakon ? Orvosin esetleg? Meg persze hány évet vesz igénybe a dolog és milyen tantárgyakból szükséges hozzá érettségi? Esetleg az is érdekelne hogy milyen esélyekkel indulnak azok akik külföldröl jönnek :) Meg persze ha valaki ezt a szakot tanulja pár tapasztalatnak is nagyon nagyon örülnék!!))
2012. jan. 7. 23:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Hozzánk elég sokan járnak külföldről, mondjuk Ausztriából nem, de Szlovákiából rengetegen. Az egyik (nem pszichós) lány mondta, hogy ő úgy jött ide, hogy Magyarországon tett emelt érettségit. Ennek nem tudom, mi a módja, de ha ide akarsz jönni, akkor próbálj utánaérdeklődni felvi.hu-n.

Gondolom, hogy lehet máshogy is, de arról még annyi fogalmam sincs.


Az 500 pontos felvételi rendszerben nem tudom, mire hány pontot lehet kapni, de a követelmények nem változtak, itt megtalálod őket:

[link]


Nem orvosis szak, a Pázmányon (ahol én tanulom) a bölcsészkarhoz tartozik, ELTE-n a pedagógia és pszichológia karhoz, stb. lent ezeket is láthatod.


Jó, ha tudod, hogy nem mindegy, mit akarsz kezdeni vele. Az ELTE akkor jó, ha kutatni akarsz, mert főleg elméleti tudást ad. Pesten ott van még a Károli, ami sokkal inkább gyakorlatorientált. Sokan dicsérik, de akad, akinek nem jött be. Ezek vannak, ha csak Pest jöhet szóba, vagy a PPKE Piliscsabán, ami onnan vonattal egy óra kb.

2012. jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm , megnézem akkor ezt az oldalt , arra gondoltam hogy arra fordítanám hogy embereknek segítsek ha érted mire gondolok :)
2012. jan. 8. 15:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!