Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit lehet tenni egy ilyenfajta...

Mit lehet tenni egy ilyenfajta cv-s vizsga esetében? (Holnap 12-ig lehet lejelentkezni róla)

Figyelt kérdés

Egy vizsgát már harmadszorra vettem fel, az első alkalommal nem sikerült, a másodiknál nem tudtam lejelentkezni róla. Most készülök a harmadik vizsgára, ami csütörtökön lesz. A 20 tételből kb. 8 tudok, és nagyon félek tőle hogy mi lesz. Erre a vizsgára már múlt héten kedden (dec 27) elkezdtem tanulni. Nagyon félek mert nem szeretnék csalódást okozni + ezt küldte a tanulmányi osztály, ami csak növeli a félelmeimet:



Tájékoztatom Önt, amennyiben van olyan tantárgya a 2011/12. tanév őszi félévében, amelyet harmadszorra vett fel és nem teljesítette a félév során, akkor szabályzatunk alapján elbocsátásra kerül az intézményből.


Az elbocsátó határozatok a vizsgaidőszak lezárta után kerülnek kipostázásra.


Kérjük, hogy a méltányossági kérelmet a tantárgy negyedszeri felvételéről a határozat kézhezvétele után nyújtsa be a Neptun-rendszeren keresztül. Az elbocsátó határozat előtt beérkező méltányossági kérelmek formai okból elutasításra kerülnek.


2012. jan. 2. 21:51
 1/10 A kérdező kommentje:
bocsánat ezt a vizsgát
2012. jan. 2. 21:52
 2/10 A kérdező kommentje:
Segítséééééég !
2012. jan. 2. 21:53
 3/10 anonim ***** válasza:
kb hat nap alatt megtanultad a kisebbik "felét", most a nagyobb felét megtanulod a hátralévő idődbe;)
2012. jan. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
csak hogyha nem sikerülne akkor elbocsátanának a suliból, vagy nem tudom de ez nem ilyen egyszerű, mert negy a tét.
2012. jan. 2. 23:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Először is nem értem a problémát. Az elején azt írod, hogy VIZSGÁT vettél fel harmadszorra, ami nem egyenlő a TANTÁRGY felvételével. Vagyis amiatt nem fognak elbocsátani, mert egy tantárgy harmadik vizsgája nem sikerült, legfeljebb ebben a félévben nem teljesíted a tárgyat, és újra fel kell venned.
2012. jan. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
dehát azt írták ha harmadszori felvételre sem sikerül az adott tárgy akkor elbocsátanak.
2012. jan. 3. 08:22
 7/10 A kérdező kommentje:
vagyis a 3. vizsga
2012. jan. 3. 08:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen tárgyról van szó?
2012. jan. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ember! Már elmondták, hogy a TO-s üzenet a tárgyfelvételre és nem a vizsgára vonatkozik...


Tanulj és reménykedj, hogy jót húzol.

2012. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na akkor tisztázzuk. A TO neked tárgyfelvételről írt, és nem vizsgákról.

A kérdés az, hogy hányadszorra veszed fel ezt a TÁRGYAT, mióta oda jársz. Ha úgy jobban tetszik: eddig hány félévben volt felvéve neked ez a tárgy? Függetlenül attól, hogy hányszor vizsgáztál belőle. (Ugyanis egy féléven belül többször is lehet vizsgázni egy tárgyból.)

Én úgy értelmezem, hogy te még csak a 3. vizsgát veszed fel ebből a tárgyból ebben a félévben, nem pedig harmadik alkalommal veszed fel magát a tárgyat. Legalábbis ezt nem említed a leírásban.

Elég fontos lenne ezt tisztázni, mert nem mindegy, ugyanis a TO szerint csak akkor bocsátanak el, ha már harmadszorra sem sikerült a TÁRGY, és nem akkor, ha harmadszorra nem sikerül a VIZSGA.

2012. jan. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!