Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jól tudom 3 fajta gyógytorn...

Ha jól tudom 3 fajta gyógytornász van. Neurológiai, rehabos meg fejlesztő. Hol képzik őket és mi a különbség?

Figyelt kérdés
pl gerincferdüléssel a fejlesztő foglalkozik??

2012. jan. 2. 16:15
1 2
 1/13 anonim válasza:

Nem jól tudod. :)

Egy "fajta" gyógytornász létezik. Hazánkban 4 éves a gyógytornász képzés, ez az alap. Már van mesterképzés is, valamint számtalan továbbképzés és tanfolyam, amit a diploma megszerzése után jó pénzért el lehet végezni. A gerincferdüléshez az összes gyógytornász ért, de érdemes olyat felkeresni, aki elvégezte a Schrott tanfolyamot.

2012. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jaja, egy féle gyógytornász van, viszont lehet kiegészítő szakképzéseket végezni.
2012. jan. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. ez a 4 év osztatlan vagy osztott nemtudjátok? és amúgy egészség tudományi karokon meg a tf-en lehet tanulni úgy tudom, de akkor nem eltérő a képzések színvonala?
2012. jan. 5. 18:27
 4/13 anonim válasza:
Az én időmben (2006) ápolás és betegellátás alapszakra vettek fel, majd az első év végén derült ki, hogy mehetek-e gyógytornász szakirányra (a tanulmányi átlag alapján). Ha jól tudom, azóta már változott a rendszer. Csak az Egészségtudományi Karokon van ilyen szak, a TF-en gyógytestnevelő lehetsz és a kettő között nagy különbség van.
2012. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

értem.

ha most kéne gyógytornász képzésekből választanotok, most jelentkeznétek, hova mennétek? (beleszámítva hogy fizetni is kell)

2012. jan. 8. 10:55
 6/13 anonim válasza:
Hol laksz?
2012. jan. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
bp
2012. jan. 8. 14:17
 8/13 anonim válasza:
Ebben nem tudok elfogulatlan és korrekt választ adni... Én Szegedre jártam és ha most jelentkeznék, most is ez lenne az első. (Másodiknak Pécset jelöltem, Pestre nem mentem volna semmiféleképpen.)
2012. jan. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
szóval szeged mindenféleképpen jó
2012. jan. 8. 22:14
 10/13 anonim válasza:
Igen, nem mondom, hogy nagyon könnyű, de jó. :)
2012. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!