Jogi Asszisztens vagy Ifjuságegítő? Melyik szakmát kezdjem el tanulni?
Miért csak ez a 2 alternatívád van?
Amúgy kb egyik sem ér semmit... jogi asszisztens? mi az? inkább titkárnőnek kéne nevezni... De ma már titkárnőnek is diplomás bölcsészeket vesznek fel, mert Dunát lehet velük rekeszteni. A jogról kb annyi fogalmad lesz, hogy hogy katalogizáld az új törvényeket...
Ha érdekel a jog, menj jogra.
Ifjúságsegítő? Hol fogod segíteni őket? Ilyen szakma nincs is... csak hangzatos a neve, de semmi értelme.
Menj valami olyanra, ami kicsit reálos, kicsit humános, pl vendéglátás és turizmus, közgáz diplomát ad de nem annyira száraz. De ez csak egy tipp, ezer más lehetőséged van.
Külföld? Nyelv! ennyi...
Jogi asszisztens ismerősnek nagyon jó munkahelye van egy eléggé ismert ügyvéd mellett, szóval az ő helyzetéből kiindulva neki jó döntés volt az a képzés.
Az ifjúságsegítő képzés irányába kissé elfogult vagyok - szociálpedagógusként -, de az tényleg úgy ér többet, ha utána elvégzel egy alapképzést is (pl. szocped, szocmunka). Bár önmagában ifjúságsegítő végzettséggel is el lehet helyezkedni.
Lényegében most nagyon kevés olyan képzés van, ami után garantál a munkahely.
(A turizmus, vendéglátás képzéses tanácshoz fűznék hozzá annyit, hogy nem tudom, miért gondolja azt mindenki ebben az országban, hogy majd abból hogy meg lehet élni... Persze, egy bizonyos létszámig, aztán telítődik.)
Bárhogy döntesz, olyat válassz, amihez van kedved, mert mindenképp olyan munka lenne majd a cél, amit szívesen csinálsz. :)
Azért gondolom, hogy meg lehet belőle élni, mert közgazdász végzettséget ad. És onnantól kezdve, hogy közgazdász vagy, mindegy hogy mi a diplomád neve... turizmus vagy bármi, bármilyen pozíciót megkapsz ami akár adminisztráció, akár PR, akár menedzsment... mindezt egy bölcsész szakkal nem kapod meg, hiába lennél képes ellátni, ha egyidőben veled jelentkezik rá egy közgazdász is.
Amúgy az országról az a véleményem, hogy a legjobb elhagyni. :) Tehát ilyen szempontból a legjobb nem pazarolni az időt tanulásra, maximum nyelvtanulásra és a többit külföldön megszerezni. Példának okáért amit otthon az ember megtanul a suliban (fizet érte, vizsgázik, bejár, elmegy rá 1-2 éve), például szociális munkás, azt a tudást pl Angliában úgy szerezheted meg, hogy közben már dolgozol. Ergó ingyen képzés és még fizetés is érte. Enyhén jobb a rendszer...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!