Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Párhuzamos képzés vagy mesters...

Párhuzamos képzés vagy mesterszak + OKJ? 27 évesen végezni az egyetemmel?

Figyelt kérdés

2010 júniusában végeztem egy alapszakot. 2011. májusban letettem a nyelvvizsgát. Azóta sajnos semmi értelmeset nem csinálok. Hiába szeretnék dolgozni, nem nagyon sikerül.

(2011. februárban jelentkeztem mesterre de még pont nem tudtam bemutatni a tanulmányaimról szóló papírjaimat + nyelvvizsga papírt, így nem mentem el felvételire. Kiderült, hogy elmehettem volna…)

Ismét jelentkezni szeretnék mesterre, sőt terveim szerint két szakot szeretnék elvégezni (párhuzamosan), csak mire végzek, már 27 éves leszek! (most vagyok 23) Ez egy kicsit elgondolkodtat, hogy mégsem kellene húzni…


2011. dec. 13. 10:57
 1/4 A kérdező kommentje:

A párhuzamos képzést úgy gondoltam, hogy első évben (első 2 félévben) elkezdeném nappalin az egyik szakot, 3. félévben elindulna a másik szak levelezőn, egyszerre menne a kettő (3. félév nappalin, 1. levelezőn). Majd két félévet halasztanék nappalin de közben folytatódna a levelező (2. és 3. féléve). Végül egyszerre végeznék a két szakon, ráadásul államin. Remélem nem túl bonyolult.

Arra is gondoltam, hogy egy mesterszakot kezdenék el és egy OKJ-t mellette simán el lehetne végezni. Így benne lennék a 2 évben.


Igazából arra lennék kíváncsi, hogy mennyire nehéz két mesterszakot egyszerre elvégezni (az utolsó félévre gondolok, záróvizsga, stb. egy időben, mennyire toleránsak az iskolák) valamint arra, hogy 27 évesen végezni, mennyire „elfogadott”… (nem jut eszembe más szó)

Tudom, hogy sokan végeznek párhuzamos képzést, hátha valaki tudna tanácsot adni, de véleményeket is szívesen fogadok! Előre is köszi!

2011. dec. 13. 10:59
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi az alapszakod?

Melyik két mesterszakot akarod elvégezni?

2011. dec. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az alapszakom társadalmi tanulmányok, a mesterszakok még képlékenyek: kriminológia, humánökológia, (az iménti kettő csak az ELTE-n indul, nappalin) egészségpolitika.

(Ezekkel már találkozhattatok itt is az oldalon, már érdeklődtem:)

Tudom, hogy más-más témakör, de mindegyik érdekelne, csak nem tudom, hogy melyiket lehetne jobban kamatoztatni az életben. Ugye ráadásul friss szakok, és nem lehet sokat olvasni róluk, már mindent megtaláltam, ami csak fellelhető.

Ha az OKJ + mester kombónál maradok, valamilyen pénzügyi szak érdekelne.

2011. dec. 16. 07:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt javsolnám, hogy menj el a nyílt napokra, és érdeklődj arról, hogy milyen esély van az adott mesterszakkal elhelyzkedni. Kérdezd meg, hogy mennyire segíti az egyetem a hallgató elhelyezkedését.

Beszélj karrier tanácsadóval, és menj el állásbörzére, ahol keresd a munkaerő közvetítő cégek standjait, és merj bátran kérdezni tőlük.

Lényegében ők azok, akik hasznos tanácsot tudnak adni, hiszen ők ismerik a munkaerőpiacot leginkább.

2011. dec. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!