Kémia irányába szeretnék tovább tanulni. Vagy vegyészként vagy kémia tanár ként. Kémia tanárnak hol és milyen tantárggyal lehet továbbtanulni?
Kémia tanár: Természettudományi kar, kémia (BA) alapszak. Ez 3 év. Innen tanári mester (MA) képzésre jelentkezel, ez 2 év. A kémia lesz a fő , vagyis a major szakod. Emellé, mivel tanár leszel, erősen ajánlott felvenni egy minort. Ez gyakorlatilag akármi lehet, bár mivel természettudományos körökben forogsz ezért érdemes bioszt, fizikát vagy ilyesmit választani. Bár nekem pl volt olyan tanárom, aki német-biosz szakos volt.
Kémia érettségi, ez gondolom azért elég egyértelmű, hogy kéne :) bár az az érdekes, hogy kémia szakra elfogadják, ha mondjuk matek-biosz érettségivel felvételizel, de szerintem annak úgy semmi értelme. Tehát kémia az úgy elég lehet, bár én a helyedben mellé választanék még valamit, hacsak nem a matematikát szeretnéd mellé.
Ha marad a jelenlegi bolognai rendszer, akkor mindenképpen egy kémia alapszakkal (BSc)kell kezdened, utána dönthetsz, hogy tanári vagy vegyész irányba mész tovább. Ahhoz, hogy tanár legyél, még a BSc képzésben fel kell venned egy másik szakból (matek mondjuk) egy úgynevezett "minor" modult, merthogy egyszakos tanár nem lehetsz. Kell még 10 kredit pedagógia-pszichológia tárgy is. Tehát láthatóan a tanársághoz többet kell tanulni, ráadásul (mióta Pokorni 2/3-ra vágta vissza a természettudományos óraszámokat a középiskolában) a kémia alapszak se lesz könnyű. Utána a vegyész képzés 2 év, a tanári 2,5. A tanárin kémiát utána már nem fogsz tanulni, csak szakmódszertant, ami azért szívás, mert régebben ha egy középiskolai tanárnak nem tetszett a tanári pálya (ezt 18 évesen gyakran nem lehet előre tudni...), még mindig elmehetett egy festékgyárba vagy környezetvédelmi hatósághoz, stb., mert majdnem ugyanazt tanulta-tudta, mint egy vegyész (aki nem egyenlő a vegyészmérnökkel). Egy most végzett kémia-valami szakos tanár MA diplomát kap (=Master of Art), a vegyész MSc-t (Master of Science)
A nickneved fiút sejtet. Mielőtt döntést hozol, nézd meg a kjt szerint várható tanári fizetésedet, add hozzá a GYES 28 500 Ft-ját, majd nézd meg a KSH létminimum-számításait egy háromfős családra.
Ha ez sem rettent el, akkor véletlenszerűen kiválasztott embereknek (mondjuk aki melletted ül a buszon) kezdd el mesélni az imidazol és a pirimidin összehasonlító elemzését, és figyeld meg, milyen érdeklődéssel hallgatnak :)
Szerintem gondolkodj el azon, hogy tényleg tanár szeretnél-e lenni.
Én már kiskoromban is arról álmodtam, hogy tanár legyek. Sikerült, sajnos. A gyakorló tanítás még szuper volt, elit iskolában. Imádtam.
Most nyúlik a belem, mert 7.30-15.00 -ig az iskolában vagyok,sokszor még tovább is. Hazaérvén még készülhetek másnapra, javítás, feladatlapok stb. És bizony sokszor a hétvégéimen is iskolai dolgokkal foglalkozok. Mindezt 96 000 ft-ért, és 0 megbecsülésért. A gyerekek több mint fele halmozottan hátrányos helyzetű... nem részletezném inkább mi megy az iskolába. A legtöbb még 10 évesen sem tud írni, számolni, és a büdös életben nem is fog megtanulni. A vezetőség is egyre kevésbé áll már mellettünk.
Még csak 4 éve tanítok, de már úgy érzem, hogy 10 év múlva ebbe bolondulnék bele. Még van 3 évem, mert addig nem kell továbbképzésekre járnom, és vagy keresek egy normális iskolát, ahová nem degeneráltak járna, vagy addig tanulok valami mást, és otthagyom a pályát.
Szóval gondold át nagyon. ha elit iskolába kerülsz, jó dolgod van, de ha olyanba, ahová én (és egyre több ilyen van)ott fogsz megbolondulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!