Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha csak középszinten érettségi...

Ha csak középszinten érettségiztem 2010-ben, és szeretnék felsőoktatásba menni, akkor kell újra letennem egy emelt színtű érettségit? Hogy van ez?

Figyelt kérdés
új törvény miatt újra kellene érettségizni, ugye ilyen nincs?
2011. dec. 4. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
de van,nekem is ujra kellett volna,ha angoltanár akarok mégis lenni,csak közben -ugyan kivágtak angol szakról a módszertan miatt- de elvégeztem egy posztgraduális képzést(olaszból volt már diplomám) és így az angol nyelvtanári értelmét veszítette
2011. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell újraérettségizned, esetleg ha valahova elvárás az emelt szintű érettségi, akkor igen. pl. orvosi, gyógyszerészeti, jogász, pszichológia, így hirtelen ennyi jut eszembe
2011. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hamarosan megjelenik a felvételi tájékoztató, abból kapsz pontos választ az adott szakra vonatkozóan.
2011. dec. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem most akarok, szóval nem aktuális ahogy számoltam kb 2014-ben tudnám elkezdeni leghamarabb a felsőoktatást. Viszont olvastam olyat hogy 2014-re már 2 db emelt színtű kell annak, aki felsőoktatásban akar menni tanulni, de akkor ezek szerint annak akinek már megvan az érettségi arra már nem vonatkozik.

Még egy kérdés: ha időközben raknák javító érettségit akkor annak már emelt színtűnek kell lenni? vagy mehet középszinten? természetessen a későbbiekben érdeklődök majd máshol is, és nem orvosi gyógyszerészetire mennék

2011. dec. 4. 18:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Bármilyen szinten érettségizhetsz újra, és 39/2011-es kormányrendelet.
2011. dec. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!