Filozófia+matematika?

Figyelt kérdés

Valami nagyon jó szakot keresek amit szívesen a magamévá tennék. Imádok filozófálni, csak úgy elmélkedni magamban mindenféle különös kérdésről. Kedvenc tantárgyam a matek, mert magam jöhetek rá a szabályokra, egy bizonyításra, egy logikai feladat megoldására. Elég jó vagyok benne, de zseninek nem lehetne nevezni. A fizika is jó, de nem akarok egész életemben képletek alapján számolni, utálom a "sablonfeladatokat". Az irodalom is közel áll a szívemhez, szeretem a verseket és azt hogy számítanak a gondolataim.

Olyan foglalkozást szeretnék amiben nem kell egyfolytában ugyan azt csinálni, amiben új ötletekre van szükség. Gondolkoztam, hogy valami agykutatással kapcsolatos dolog lehetne, mert az nagyon érdekel és az emberi agy működése körül még nagyon sok rejtély megoldatlan.

Egyébként jól tanulok, matekból emelten fogok érettségizni, csak a törit nagyon nehéz megtanulni számomra.

Minden ötleten szívesen fogadok. :)


2011. nov. 3. 18:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy a pszichológia is nagyon érdekel. És az emberi reakciókkal, személyiségtípusokkal, viselkedéssel,testbeszéddel, vagy ilyen szociológiai kérdésekkel is szívesen foglalkoznék.
2011. nov. 3. 18:32
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Olvasd el az első mondatodat Xd
2011. nov. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem kell félreértelmezni.

A témához nem tudsz hozzászólni?

2011. nov. 3. 18:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasonlóak vagyunk. Én is egyaránt szeretem a humán meg a reál tárgyakat is, és engem is érdekel az ember(i agy) működése. Ezért döntöttem úgy, hogy biológiára jelentkezem, aztán majd mesterképzésen idegtudomány és humánbiológia szakirányra ( [link] ). :)
2011. nov. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál :)

Nem rossz választás amit tanulni fogsz. Én annyira nem szeretem a biológiát, az olyan túl tényszerű számomra. És valószínűleg agykutatással csak biológia irányban lehet elindulni, úgyhogy nem is tudom hogy szeretném... Ez csak egy ötlet volt, valószínűleg nem ez lenne az ideális választás számomra.

De neked biztos nagyon jó lesz, sok sikert kívánok! :)

2011. nov. 5. 22:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!