Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki magyar szakra jelentkezik,...

Aki magyar szakra jelentkezik, az utána milyen állást tölthet be?

Figyelt kérdés
Én a PTE-n szeretnék magyar szakra járni, ha elvégzem, mivel foglalkozhatok később? Ja, meg lehet választani, hogy drámapedagógia, ügyvitel vagy színháztörténet. Melyik mit jelent? Sosem gondoltam, hogy fősulira fogok járni, de mióta megszületett a fiam, egyre inkább foglalkoztat a gondolat, hogy levelezőn diplomát szerezzek, mert nem akarok egész életemben gyorséttermi eladó lenni ilyen kevés pénzért.
2008. márc. 13. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Kérdező!

A magyar szakos diplomával irodalmat és magyar nyelvtant taníthatsz. A kérdésem az, hogy valóban tanítani szeretnél? Pedagógusként nehéz lesz elhelyezkedni.

2008. márc. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
egy magyarszakos diplomával is szerintem a gyorséttermi eladó állásra van legnagyobb esélyed. Valami piacképesebb dolgot kellene keresni.
2008. márc. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is magyar szakos vagyok, a Debreceni Egyetemen.

Egyébként az előttem hozzászólónak, NEM csak gyorsétteremben lehet elhelyezkedni!!!!!!

Szóval: jelen pillanatban, hála a bolognai képzésnek nem csak magyart taníthatsz, 2 út van:

Lehetsz tanár, ha ez a szíved vágya. Ez esetben lehetsz egy szakos magyar nyelv és irodalom tanár, vagy lehetsz 2 szakos is, a 2. "minor" szakod lehet bármi a matektól egészen valamelyik idegennyelvig.

A másik út, a diszciplináris képzés. (Ja ezek csak az MA- ra vonatkoznak, a master fokozatú képzésre. Azért ezt írom, mert ez a képzés vége, tulajdonképpen 4-5. év) Itt szakembereket képeznek, pl. nyelvészeket, vagy irodalmárokat. Amikből nagyon keveset képeznek.

Amiket Te írtál, a drámapedagógia és színháztörténet ezek szakirányok, amiket a BA képzésben választhatsz. De ezeknek még nagyon bizonytalan a MA kimenetük. Ők szó szerint drámapedagógiával foglalkoznka majd, pl. drámatagozatos gimnáziumokban taníthatsz. A színháztörténész pedig az irodalmi MA-n tanulhat tovább, akkor színháztörténész leszel, vagy dramaturg. Esteleg kutathatsz drámaelméletet. De ezekből igen kevés a jó szakember.

Ha bekavartalak bocsi, de gondolom már tisztában vagy a BA és MA fogalmakkal. Így a pályaválasztás előtt. Remélem tudtam segíteni! Egyébként ne hallgass a magyarosokat becsmérlőkre! Én jómagam imádom a szakomat, és minden vágyam, hogy nyelvész legyek! Sok szerencsét a felvételihez!

2008. márc. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az utolsó válaszolónal! Pontosan és világosan írtad le azt, amit tudni szerettem volna, mégegyszer köszi szépen!
2008. márc. 13. 17:46
 5/9 anonim ***** válasza:
21%

a második hozzászóló vagyok.

Mind szép és jó amit az utánam író elmondott. Tisztelem a lelkesedését, és kívánom neki, hogy elérje amit akar. Világért sem szándékozom a megszerezhető tudást becsmérelni.

De akkor is az a véleményem, hogy ha már arra adod a fejed, hogy a fiad és magad érdekében, jobb kilátások reményében, diplomát szerzel (nyilván sok pénzért levelező képzésben), akkor nem a legjobb gondolat a magyarszak.

2008. márc. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz lehet, de sajnos nekem máshoz nincs érzékem. Én nem értek a számokhoz, fizikához, biológiához, kémiához, én valóban a nyelvekhez, az irodalomhoz értek.
2008. márc. 13. 20:43
 7/9 anonim válasza:
100%
Nekem főiskolai és egyetemi végzettségem is van magyarból. Plusz egy harmadik diplomát is szereztem, szintén főiskolai. Őszinte legyek? Örülök, hogy van egy olyan állásom, ami jól fizető, de egyáltalán nincs kapcsolatban a magyar szakos végzettségemmel. Azzal képtelen voltam elhelyezkedni, mert már magyar tanárt is csak úgy alkalmaznak, ha van mellette egy nyelv szak is, vagy történelem. Szimpla magyar végzettséggel pedagógus állást találni esélytelen. Ha meg nem pedagógus szeretnél lenni, csak mindenképpen szeretnél diplomát, válassz valami piacképesebb szakot. Amúgy gondold végig, hogy valóban tudod-e majd csinálni gyerek mellett, mert mind anyagilag, mind időben, energiában nagyon sok! Én munka és család mellett szereztem meg a harmadik diplomám (de minek???) és havi több ezer Ft kiadással járt, a munka, család, háztartás mellett pedg egyszerűen majdnem belediliztem. Vizsgaidőszakokban napi 3 órát aludtam. Szóval jól gondold meg, én azt tanácsolom.
2008. márc. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én nappalira szeretnék menni, mert a megélhetéshez szükséges kiadásokat tudom így is fedezni (szociális ösztöndíj, diákhitel, családi pótlék, némi szülői támogatás - nem túl sok) és engem elsősorban az ügyvitel szakirány érdekel. Azt hallottam, hogy azzal lehet hivatali helyeken dolgozni. Szóval akkor így lehet, vagy nem?
2008. márc. 28. 10:51
 9/9 Girl92 válasza:
a magyar szakon az ügyviteli szakirány mit takar konkrétan?
2011. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!