Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit végezzek el jog mellett?

Mit végezzek el jog mellett?

Figyelt kérdés
Az ELTE jogi karára szeretnék menni, de mellette mást is szeretnék végezni :)) Mondják sokan, hogy közgáz jó lenne...de nem élvezem a matekot :)) 4 nyelven beszélek, gondoltam, hogy ugyanott mennék az idegennyelvi kommunikátor szakra, bár ez még új...vagy politológiára. Ti mit javasoltok?
2011. szept. 2. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

A wc pucolási okj-s vizsgát.

Annyi jogász van már hogy Dunát lehet velük rekeszteni.

Miért nem a jogot csinálod valami mellett? Amúgy a jog nem is létező szakma. Mit produkál?? Semmit csak problémának találták ki szerintem.. További szép napot. Egy ex jogász aki most nyírja a füvet.

2011. szept. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

:)))) na, az ilyenek nem jutnak el messzire :)

van jogász, sok is...ügyvéd leginkább, de én nem az akarok lenni :)) sok variáció létezik...és nem mindegy, hogy van-e egy Dr. a neved előtt :) lehet, hogy sok van, de nem mind maximálisan jó...vannak kategóriák :)) nem véleményt kértem, bocsi, hogy komoly terveim is vannak :))

2011. szept. 2. 22:16
 3/5 anonim ***** válasza:

A jog haldoklik, csöpp ésszel nem mész oda!

Arról nem is beszélve, hogy 420 körül van az államis ponthatár, ellenkező esetben 200 ropcsi/félév.


És jelentem: nem éri meg!

2011. szept. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom, tudom, mindenki ezt mondja, de én régóta ezt szeretném, szüleim is jogot végeztek, de nem őket akarom ezzel nyaggatni...nem akarom, hogy azt higyjék, csak miattuk megyek. Ponthatárral nem lesz gond.. :)) Megint csak azt tudom mondani, vannak minden szakmában kategóriák...Kinek hogy megy. Nem akarok ügyvéd lenni, van sok lehetőség.
2011. szept. 3. 15:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát jog mellett bármit elvégezni szinte lehetetlen. xD

Amúgy van benne lehetőség, persze akik azért jönnek jogra, mert a szülő azt akarta, vagy csak a doktori cím tetszett meg neki, de nulla ambíció, az nem csoda, ha utána kulimunkát tud csak szerezni.

Nos, talán a másik szak kiválasztása előtt döntsd el, mit is akarsz vele kezdeni, és úgy válassz másik szakot. Vagy másik ÁJK-s szakot - előny, hogy talán el tudsz fogadtatni tárgyakat -, esetleg valami nemzetközit, a gazdaságit nem ajánlom, mert abból rengeteg van már, igazgatási, rtf-es valamit (bár érdemesebb amellett csinálni a jogot akkor már).

Bár szerintem felesleges terhelés, ha beszélsz nyelveket és nyelvvizsgát csinálélsz, többre mész vele, mint ha van valami nyelvi vagy akármilyen értelmetlen diplomád.

2011. szept. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!