Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-GTK/műszaki menedzser....

BME-GTK/műszaki menedzser. Írnátok nekem pár dolgot erről a szakról?

Figyelt kérdés

Először is én jövőre fogok érettségizni, és ide szeretnék majd járni. :)

Most egy közgazdasági szakközépiskolába járok. Mennyire "passzol" ehhez ez a szak?

A BME mennyire "elit" suli?

Ez a szak mennyire kelendő a munkaerőpiacon?

Pontosan mit tanulnak a műszaki menedzserek?

Idén 365 volt a felvételi pontszám. Jövőre várhatóan mennyire emelkedik?


2011. aug. 25. 17:11
 1/2 A kérdező kommentje:
A kollégiumok milyenenk? Fürdő emeletenként hány van? A fiúk és a lányok mennyire vannak elkülönülten, illletve mi szerint "osztják" be a tanulókat?
2011. aug. 25. 18:38
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia

Én a BME-re járok, műszaki menedzser szakra.

Nem lehetetlen elvégezni, de sokat kell tanulni. Mindenféle tárgyunk van, az anyagismerettől elkezdve mikro, makro, matek 3 féléven keresztül, fizika, menedzsment, vállalatgazdaságtan, vállalati pénzügyek, makrogazdasági pénzügyek, tényleg rendetek területről.


Szerintem azért jó mert mindenhez értesz közepes szinten, "híd vagy a mérnökök és a gazdasági szakemberek között".


A mérnökök szokták bántani ezt a szakot, de ne aggódj, visszaadjuk, ugyanis mi leszünk az ő főnökeik. Hiszen ők nem tanulnak vállalatirányítás, vezetői számvitelt, stb.


A közgazdasági szak segíteni fog első félévben a mikroókönómiában, és második félévben a makroban, kb ennyi.


A BME elit suli, vagyis van neve. Azt mondom, hogy inkább a BME-re járt bármilyen szakra mint a legerősebbre a kodolányin, heller farkason, ... ezek nem érnek semmit.

Kérdezz nyugodtan.

2011. dec. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!