Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mégis milyen szakmát lenne jó...

Mégis milyen szakmát lenne jó választani?

Figyelt kérdés

Tudjátok az a baj, hogy minden szakmára egyet fúj a népség: "mindenki már az" "nem lehet vele elhelyezkedni" "azzal nem lehet megélni" "nem neked való" stb stb stb...

Akkor mégis mondja már meg vki, hogy mi a jóóóóóó???? Most ne azt nézzük kinek mihez van huzalma vagy kedve hanem, hogy mi a jó szakma??? Egyszerűen már nem tudom eldönteni, mert mindegyikre mindenkinek ugyanaz a szövege, amit már le is írtam....belefáradtam mi legyek...


2011. aug. 19. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Legyél az amit igazán szeretnél csinálni, ne azt nézd hogy nem fizet jól vagy hogy nehéz elhelyezkedni. Ha jó vagy a területeden akkor el fogsz tudni helyezkedni és feljebb is léphetsz. De ha olyan szakmát választasz ami nem tetszik, és csak azért választod mert jól fizet v divatszakma akkor később utálni fogod csinálni, és annál rosszabb nincs.
2011. aug. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, fiú vagy, vagy lány.


Műszerész, autószerelő, villanyszerelő, vízvezetékszerelő, kőműves, ács, szakács, pincér, bolti eladó, fodrász, kozmetikus, esztergályos. Most hirtelen ezek jutottak eszembe.

2011. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
felsőoktatásban kérdezem, am lány vagyok, na de fodrászból is annyi van mint a szemét... de mondom felsőoktatásban kérdezem
2011. aug. 19. 16:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Na ez az amit nem írtál, hogy felsőoktatásban. Ha nem tudod mi szeretnél lenni akkor ne menj egyetemre. ezt minden bántás nélkül mondom, így is rengeteg léhűtő van már bent. Várd meg amíg megvilágosodsz, mi az ami érdekel. Én 24 évesen jöttem rá mi az amit szeretnék csinálni, de ezt nem lehet okj-n tanulni, ezért megyek főiskolára.
2011. aug. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbáljuk belőni! Mégis milyen területek érdekelnek? Milyen tárgyak mennek jól? Van-e esetleg konkrét ötleted?
2011. aug. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az érdeklődésedre való tekintet nélkül állíthatjuk, hogy elhelyezkedés szempontjából kiemelkedő helyen szerepelnek a mérnöki képzések, az orvosképzés, illetve a közgazdaságtan nehezebbik fele (pénzügy-számvitel, elemző), illetve bizonyos nyelvszakok. Az első kettőből égető hiány van, az utolsó kettőből kevésbé, de a JÓ szakemberek keresettek.


Azt kell látni, hogy alapszakos diplomával annyian vannak mint a szemét, ennek egy nagy hányada semmit nem ér! Ha komolyan gondolod azt, amit csinálsz, akkor egy mesterképzés az alapszak után nagyon fontos. Legalább ilyen fontos 1 de inkább 2 idegennyelv ismerete. Nem papírlobogtatás, hanem valódi tudás.


"Tudjátok az a baj, hogy minden szakmára egyet fúj a népség: "mindenki már az" "nem lehet vele elhelyezkedni" "azzal nem lehet megélni" "nem neked való" stb stb stb... "


Vannak észérvek nélkül utálkozók, rájuk nem szabad figyelni. Az ne érdekeljen, ha valaki azért húz le egy szakot vagy az egész felsőoktatást mert ő soha nem akart vagy tudott bejutni. Ez mind lényegtelen. Te magadra figyelj.


Azt gondolom, hogy bárminek is tanulsz van lehetőséged elhelyezkedni, de nyilvánvalóan ahol túlképzés van (márpedig bizonyos területeken van) ott nagyobb a verseny, valami pluszt kell mutatnod, hogy észrevegyenek. Illetve azt is tudni kell, hogy mire van igény. Fontos, hogy tényleg szakemberként végezd el a főiskolát, ne csak a kettesért menj vizsgázni, hanem érdeklődve, a követelményeken felül utánaolvasva, tanulva képezd magad.


Amit én személy szerint nem választanék, jelenleg az a közgazdaságtan könnyebbik fele (gazdmen, marketing, turizmus) illetve a bölcsészettudományok jelentős hányada. Nem akarok megnevezni egyet sem, de sokból óriási a túlképzés, míg másokra nincs igény, esetleg nem ad olyan tudást, amivel munkát lehetne végezni, így inkább egy "érdekel a dolog" típusú másoddiplomának tudom elképzelni.


Lényeg a lényeg

A mérnökkel vagy az orvossal nem foghatsz mellé, evvel sztem kb mindenki egyetért. Persze ebben benne foglaltatik, hogy mobil vagy és esetleg külföldön is hajlandó vagy dolgozni.

2011. aug. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!