Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom minek menjek továbbt...

Nem tudom minek menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon jó vagyok matematikából és magyarból. Utána az idegen nyelv(angol).

12/L


2009. ápr. 10. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
szerintem mmég ráérsz ezen gondolkodni,több mint 6 éved van...addig még sokat formálódhat az érdeklődési köröd.de az jó kezdet ha a humán és reál tárgyak egyaránt vonzanak.,több lehetőséged lesz később:)
2009. ápr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

6 éve? :) Szerintem középiskolára gondolt.


Egyébként sajnos passz....

2009. ápr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én azt gondoltam hogy Általnos után. (Bár lehet hogy értelmetlen a kérdés)
2009. ápr. 10. 15:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

jah bocs akkor félreértettem.. a korodból indultam ki:-( szóval akkor gondolom az a kérdésed, hogy gimnáziumba menj vagy szak/közép/iskolába....előbbi esetén nagyobb esélyed lesz a felsőoktatásba való bekerülésre,majd ha arra kerül a sor.

utóbbi esetben(szakközépsuli) pedig mire végzel legalább 1 szakma lesz a kezedben.egyik se hátrány.


12 évesen nehéz eldönteni hogy mit szeretne az ember,egy jó szakmát vagy később diplomát...persze ha szakközépsulit végzel, akkor is lesz esélyed fősulra menni,de egy picit kevesebb...


a világ mai állása szerint egy jó szakma kincset ér..de kit udja mi lesz akkor mikorra te végzel...ha szeretsz/tudsz keményebben tanulni,nyelveket szeretnél beszélni,vagy vmi diplomához kötött pálya felé vonzódsz(orvos,ügyvéd,tanár stb..)akkor inkább sztem egy jónevű gimnáziumot válassz...



ha mégse erre a továbbtanulásra gondoltál,akkor picit konkretizáld:-)

2009. ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan azért nehéz ebben tanácsot adni, mert nem mondtad, hogy hol laksz. Olyat válassz, ami viszonylag közel van. Ha nem vagy nagyon reálos és tudod, hogy egyetemre akarsz menni később, akkor inkább menj gimibe, ne szakközépiskolába.
2009. ápr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
teljesen mindegy hová mész. én általános után közgazdasági szakközépbe mentem, merthogy milyen jó, hogy közgazdász leszek, erre most vagyok másodéves magyar szakon:) szóval mindegy, hogy szakközép vagy gimi
2009. ápr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hát igen, a gimi egyáltalán nem biztos, h nagyon meghatározó lesz.

talán egy jó osztály, vagy egy pár jó tanár, ezek számítanak leginkább szerintem.

én most egy olyan gimibe járok, amit nagyon akartam, meg erős elvileg és jó a híre, hát.. nem kellett volna ennyira akarnom. nem szeretem, egy két tanár van, aki miatt lehet, megérte, de nemtom...

2009. ápr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!