Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a matek szakot választanám,...

Ha a matek szakot választanám, akkor milyen területen dolgozhatnék?

Figyelt kérdés
A tanárt azt tudom, de nem szeretnék tanár lenni, a matekszak viszont szerintem közel állna hozzám.
2011. júl. 29. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Engem most vettek fel matekszakra:)..hát előszőr is elvégzed a 3 éves alapképzést (Bsc) majd ezután elvégezhetsz egy mesterszakot Msc lehetsz alkalmazott matematikus (bankoknál biztosítoknál stb) vagy elméleti matematikus vagy tanár ennyit tudok.:)
2011. júl. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ! Ha esetleg még van valaki, akinek van gondolata, akkor azt ossza meg légyszi.
2011. júl. 30. 00:29
 3/6 anonim ***** válasza:
én most leszek másodéves matek szakon. alap bsc diplomával max utcaseprők leszünk. még az oktatók is megmondták. ez a világ legnehezebb olyan szakja, aminek a diplomája kutyakakit se ér. persze ha elvégzel hozzá egy jó mesterképzést is, akkor már fordul a kocka, de azok is irreálisan nehezek. ilyen egy elb@szott ország ez...
2011. júl. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a matek külföldön is matek, kedves második, ha kiválóan beszélsz egy nyelvet már mehetsz is az országból máshol kamatoztatni a tudásodat. Szerintem mérlegeld a lehetőséget, megéri.
2011. júl. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

lehetsz kutató, kutathatsz elméleti matekot is, de olyan gyakorlati projektekben is résztvehetsz, mint pl. ami mostanában nagyon felkapott, az a biológiai matek, gyógyszerkutatások mate4matikai modellezéssel vagy mondjuk nagyon nagy hálózatokkal való foglalkozás, az is elég jó tud lenni. Gyakorlatibb részről dolgozhatsz különböző problémák matematikai modellezésével és optimalizásával foglalkozó cégeknél, ez elég sok féle dolog lehet. Vagy mindig ott van a pénzügyi matek, ami szerintem matek szempontjából nem a legszebb, viszont nagyon keresett, és elég szépen megfizetik.


Ezen alul ott vannak a leírások az alk. matek msc szakirányairól, és azok adnak némi képet, hogy pl. mikre lehet jó.


[link]

2011. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi, hogy írtatok!

A honlapot megnézem, köszi!

2011. júl. 31. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!