BCE-KIK nemzetközi igazgatási szakon idegen nyelven oktatnak?
Igen, hiszen a képesítés végére nemzetközi cégeknél tudsz elhelyezkedni titkár vagy titkárnőként, mert ez a szak erről szól így mindenképpen szükséges, hogy profin beszéld a szakmai idegen nyelvet.
De kb ugyanolyan mint a sima igazgatás, mert ha egy ott végzett megtanulni felsőfokon két nyelvet akkor ott tart ahol te fogsz ha lediplomázol.
1.vagyok
egy: az azért nem igaz, hogy ez egy titkárképző szak lenne
kettő: még csak nem is nagy a valószínűsége, hogy cégnél fog elhelyezkedni, ugyanis itt igazgatásszervezői diplomát kapnak a végzettek (amivel ugye a közigazgatásban szokás elhelyezkedni)
három:nem is kell két nyelven felsőfokú szinten beszélni (ezt hol hallottad kedves 2.?)
Nos el kell keserítselek, jól hangzik ugyan hogy igazgatási szak, de……idemásolok egy két szemelvényt, hogy felnyíljon a szemed és egy tájékozató alapján ne beszél ostobaságokat.
Ergo elmehetsz vele titkárnőnek.
A nyelvet azért írtam, mert egy ilyen kamu szak esetén ha már a diplomád nem ér semmit legalább beszélj két nyelvet felsőfokon.Sehol nem írtam, hogy kötelező.Ezt értő olvasásnak hívják, már bocs.
Most hogy mindhárom felvetésedre válaszoltam, lásd meg az igazságot.
Ha szükséged van még egy párra keresd vissza.
Ugyanaz, mint az igazgatásszervezői, csak nemzetközi köntösben. A magas szintű(nek vélt) nyelvtudás miatt lehet több esélyed vele, mint a másikkal, de akárhogy nézzük, ezzel max. egy (külföldön) jobban fizetett titkárnő, ügyintéző lehetsz. Jól hangzik persze, hogy nemzetközi cégeket, vállalatokat igazgatni, de ahhoz ez kevés, ilyen pozícióhoz mindenképp kell (akár e mellé) valami ütősebb diploma is, pl. jogi, közgazdasági végzettség.
egyetértek az előttem szólóval, egy most divatszak, ennyi
plusz nem ad
a gazd-managmenttel jobban jársz
Nem éri meg elvégezni. Ez is akkora átverés, mint a nemzetközi tanulmányok, ami korábban a nemzetközi kapcsolatok közgazdászképzés volt, most pedig van nemzetközi gazdálkodás, ami a korábbi NK utódszaka, és a matekhoz nem konyítóknak meg kreáltak egy nemzetközi tanulmányok szakot, ami kb. pont annyit is ér. Ugyanez van jelen a nemzetközi igazgatási szaknál is: nagyon jól hangzik, de kb. semmire sem jó, mert mindenfélét tanulsz a jogról, de mégsem leszel jogász, csak kiemelésre kerülnek azok a jogi vonatkozások, amik érintik az EU-s, vagy nemzetközi jogot. Ha már úgyis annyi jogot kell tanulni, akkor inkább elmegyek jogásznak... Ha megnézik ezt a diplomát, nem fogják tudni a munkáltatók, mi vagy, mert se nem közgazdász vagy, de még csak jogász sem, akkor mi vagy...? Nemzetközi igazgatási szakértő? Szerintem válassz egy másik szakot.
Ezek az igazgatási szakok butított jognak minősülnek, ellenben jogászként sokkal többet tudsz, ugyanúgy tanulod az EU*s, nemzetközi jogot, sőt sokkal jobban.
A nemzetközi igazgatásinak max. annyi az előnye, hogy ingyen tanítják a plusz nyelvet, és ennyi.
Azonban jogászt fognak felvenni 99%-os valószínűséggel az ilyen munkahelyekre.
Tárgyak: bevezetés a közgázba. Polgári jog alapjai, alkotmányjog csak két félév, nemzetközi jog alapjai stb.
Ugyanazokat tanulod, mint a jogon, csak butítva. Persze van egy-két speciális tárgy, de az úgy kb. semmi.
Ezeket a munkahelyeket, amiket írnak a felvin, azt jogászok töltik be. Ha jog mellett tanulsz nyelvet, akkor sokkal előnyösebb helyzetben vagy.
Igen nehéz, de egyetemre mi másért mennénk?
Előbb fognak egy jogászt, doktort alkalmazni, mint egy igazgatásist... Jogász bárhol elhelyezkedhet...
És nincs nagy munkanélküliség. A klasszikus jogi szakmák a telítettek, ezen kívül 5000 féle állást tölthetsz be.
Én ezt egyféleképpen tudom illusztrálni.
A jog és az igazgatási szakok viszonya.
Ha jogász vagy, olyan vagy, mint a szakmunkás. Aki nagyon jól ért a szakmájához, dolgozik, őt bízzák meg a munka nagy részével.
A szakmunkás mellett ált. van segédmunkás. Ő képzetlen, nem ért semmihez, csak ilyen alapvető munkákat csinál (add ide ezt, add ide azt stb.) ha eltölt egy kis időt a szakmunkás mellett, max. a szakmához tartozó kisebb dolgokat csinálhat, mást akkor se.
Így lehetne elképzelni a két szakot ebben az esetben.
Hierarchiában a szakmunkás van felül, jóval feljebb, mint a segédmunkás.
Így van itt is, a jogász feljebb van tudásilag, képességben, mint az igazg. szakok.
Eleve az igazg. szakok a jogtudományokból nőtték ki magukat, és eleve végzett jogászok tanítják.
És igen, jogászt fognak felvenni a legtöbb esetben. Az önkormányzatokhoz biztosan.
Csak olyantól fogadj el tanácsot aki:
1.Elvégezte ezt a szakot
2.Legalább jeles eredménnyel végezte el a szakot
3.Minimum 2 idegen nyelven beszél felsőfokon
Ha ezek közül mind a háromnak megfelel, és így sem talált munkát, és szerinte érdemesebb lett volna jogra menni, akkor fontold meg a tanácsát, de ilyen szánalmas balekoknak ne higgy,akik egész nap gyakori kérdéseken lógnak, és az elszúrt életük miatt itt próbálják másnak az életét is befolyásolni, és szánalmasan kimásolják a korábbi írásaikat, és nem képesek felfogni, hogy valakit ez is érdekelhet, és akik csak el akarják venni a kedved azoktól a dolgoktól, amikhez lenne kedved. Azért mert ennek az egy embernek nem sikerült elérni az életben semmit, attól neked sikerülhet, ha szorgalmas vagy és kitartó, bármit is tanulsz. Ne higgy egy embernek, sőt ezen az oldalon senkitől ne fogadj el tanácsot, csak magadra hallgass! Mert ha még ez a valaki, aki itt leolt mindent és hú de veri magát, valami vezető lenne, vagy egy tapasztalt ember, de ha annyira jól menne neki, akkor alapból nem itt gyakorin verné a nyálát, ebből is látszik, hogy egy senki... szóval tényleg felejtsd el, amit írt!:)
az utolsónak teljesen igaza van, én ezt a szakot végeztem és munkám van, egy panaszszavam sem lehet...
rosszul vagyok én is az olyan válaszolókkal, akiknek kb 0 közük van a témához, de osztják az észt.
ha a kérdezőnek ehhez van kedve, tanulja ezt, mindenből ki lehet hozni a legjobbat, akinek ez nem sikerül, az meg leszólja a többit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!