Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyetemen elvégzek egy...

Ha egyetemen elvégzek egy felsőfokú szakképzést akkor utána át lehet menni rögtön alapképzésre vagy újra kell ugyan úgy felvételizni mint érettségi után?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy újra le kell adni a jelentkezési lapot+9000 forintot amin 3 helyet jelölhetünk és ugyan úgy kiszámolják hogy hány pontunk van és csak akkor jutunk be ha elérjük a ponthatárt vagy ekkor már az egyetemen bellül el lehet ezt intézni?
2011. júl. 24. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell jelentkezni és kifizetni a pénzt.
2011. júl. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

És ugyanúgy kell izgulni a pontok miatt...

Egyébként ha egyetemen, fősulin végzed az OKJ végzettséget adó szakot, akkor az ugyanúgy államilag támogatott félévbe kerül. Vagyis ha két éves az a felsőfokú szakképzés, akkor a 12 államilag támogatott félévedből lejön 4 félév.

Ha egy öt éves képzésen akarsz majd részt venni az FSZ után, és nem csúszol, akkor két félévet ki kell fizetned. Ha csúszol, akkor pedig négyet... Érdemes átgondolni.

2011. júl. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a 12 államilag támogatott félévemből megy és ha elvégzem még marad 8,de amire szeretnék menni (kereskedelem-marketing vagy gazdálkodás és menedzsment) azok 8 félévesek,azaz 4 évesek és így pont kijövök.
2011. júl. 24. 22:47
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat most néztem meg a felvételi tájékoztatóban,a gazdálkodási és menedzsment és a kereskedelem és marketing 6+1 félévesek tehát még így is maradna egy félévem.
2011. júl. 24. 22:49
 5/6 anonim ***** válasza:
És ha szeretnél rá mestert is? Ki tudja, lehet kelleni fog...
2011. júl. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazad van! De ha már felvettek felsőfokú szakképzésre akkor elmegyek arra,legalább addig tapasztalatokat szerzek az egyetemről és talán később könnyebb lesz. Azt hallottam hogy a közgazdasággal kapcsolatos diplomával könnyebb munkát találni,tehát ezzel elmennék dolgozni és akkor a mesterképzést már talán ki tudnám fizetni,szóval mehetnék költségtérítésesre.
2011. júl. 25. 00:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!