Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diploma után újabb diploma?...

Diploma után újabb diploma? Mennyi idő? Ez a másoddiploma?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, ha van egy diplomám, akkor +2 év egy újabb diploma megszerzése. Ez úgy is működik, hogy nem közvetlenül kapcsolódik a két szak egymáshoz? Pl első lenne a Környezetgazdálkodási agrármérnök, a második a Gazdasági és menedzsment.
2011. júl. 23. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézz utána először is, hogy mit tanulnál ,miből szereznél diplomát. Aztán térj vissza a kérdésre.
2011. júl. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ott írtam a kiegészítő szövegben.
2011. júl. 23. 18:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Jó, akkor megpróbálok ragaszkodni az általad felvázoltakhoz.


"Ha jól tudom, ha van egy diplomám, akkor +2 év egy újabb diploma megszerzése."


- Az a mesterképzés az alapszak birtokában. Nevezhetjük másoddiplomának, de szerintem hülyeség annak nevezni, mert a kettő egyenértékű a korábbi öt éves egyetemi képzés által adott végzettséggel.


"Ez úgy is működik, hogy nem közvetlenül kapcsolódik a két szak egymáshoz?"


- Igen, működhet úgy is. De azért ne rugaszkodjunk el nagyon; a mesterképzés az alapképzésre alapozódik. Vagyis nagy különbség nem lehet. A Te esetedben tudtommal nem működne így a másik diploma megszerzése. Inkább úgy, hogy a hároméves alapképzést mindkettőből megcsinálod.

2011. júl. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Félre értettél, lehet rosszul fogalmaztam. Nem Mester diplomára gondoltam, hanem két különböző alap diplomára. Ebben az esetben, a másodjára megszerzett diplomát le lehet-e tenni rövidebb idő alatt, mint az lesőt?


(Nem tudtam, hogy a másoddiploma egyenlő a mesterdiplomával)

2011. júl. 23. 22:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem. A mester diploma egy alapképzésre épülő szakosodás gyakorlatilag, de amit te mondasz, az két különböző diploma. Így a megadott idő kell ahhoz, hogy tudd teljesíteni mindkettőt.
2011. júl. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nem Mester diplomára gondoltam, hanem két különböző alap diplomára. Ebben az esetben, a másodjára megszerzett diplomát le lehet-e tenni rövidebb idő alatt, mint az lesőt?"


- Ha elég nagy az átfedés, akkor igen. Ebben az esetben azonban valószínútlen.

2011. júl. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ez régen igy volt,de mostmár sajnos nem. végig kell járni a másikat is, nem lehet leröviditeni.
2011. aug. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!