Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Válthatok? (bővebben lent)

Válthatok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Felvettek pszichológiára, de már nem akarok oda menni. Elsőnek jelöltem be Budapesten a pszichológiát, ugyanezt Debrecenben, majd harmadiknak a turizmus-vendéglátást szintén Budapesten. Amikor pszichológiára jelentkeztem, még oda akartam menni, de azóta nagyon sok minden változott az életemben, így most ez nem túl jó hír nekem, pláne, hogy dolgozni sem nagyon tudnék mellette. Tudom örülnöm kellene, hogy felvettek, de ez így nekem nem jó. Úgyhogy az lenne a kérdésem, hogy át lehet-e valahogyan menni, át lehet-e iratkozni turizmus-vendéglátásra anélkül, hogy még egy évet kihagynék?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 21. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
ezt hoffmann rózsival beszéld meg! viszel neki virágot, bonbont, és adsz neki egy puszit, akkor megcsinálja neked.
2011. júl. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nem lehetséges. Hagyj ki egy évet, tanulj nyelvet, aztán jövőre irány a turizmus-vendéglátás.


Ha a pszichológiához nincs kedved, akkor kár elkezdeni csak azért, hogy tanulj, mert pörögnek az államilag finanszírozott féléveid, és nem valószínű, hogy időközben megszereted (inkább megutálni szokás :)). Au pairkedhetsz egy évig, az hasznos, a turizmushoz elengedhetetlen a jó nyelvtudás.

2011. júl. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát igen. Már halasztottam 1 évet, tavaly jogra vettek fel, de azt kihagytam. Igen pont au-pairkedni mentem ki Angliába.

És az sem lehetséges, hogy a második félévben iratkozom be?

Egyébként köszi az eddigieket.

2011. júl. 21. 20:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Megértelek, ezek szerint te sem vagy annyira határozott a céljaidban, először jog, aztán pszicho, most meg turizmus..


Én érettségi után mentem au pairkedni, mert nem tudtam, hova menjek tovább. Aztán beadtam bölcsészkarra, mert az milyen jó..elkezdtem, utáltam...beadtam másik szakra, elkezdtem, most volt a 2. félév, de nem akarok visszamenni...az sem nekem való. Én most megint gondolkozom azon, hogy külföldre megyek. Közben meg irigylem azokat, akik tudják, hogy mit akarnak tanulni, és csinálják és haladnak...én meg hiába nem vagyok egy hülye ember, itt szenvedek, mert nincs meg az "igazi" szakom, a megalkuvást meg nem szeretem...most itt vagyok 21 évesen, 4 elvesztegetett állami félévvel július végén és fogalmam sincs, hol leszek szeptemberben (ugyanis nem adtam be sehova, jóval a jelentkezési határidő után sokaltam be).


Lényeg a lényeg:


Szerintem pszichológiáról nem mehetsz át csak úgy turizmusra...mindenképp újra kell majd felvételizned :(

2011. júl. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"fogalmam sincs, hol leszek szeptemberben"


én tudom, debrecenben, focistandiont fogsz építeni orbánnak, konténerben lakva, családtól távol, havi 57 ezer forintért.

2011. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a legkevésbé valószínű verzió. :) Külföldön azért van hova mennem.
2011. júl. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!