Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a nyolcadik...

Mennyire nehéz a nyolcadik osztály? Hamar elmegy? Hová menjek-Középiskolába vagy Gimibe? Lent!

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy nagy kocka,és ha muszály tanulok.De a 8. osztály mennyire nehét ? Igazság szerint a Matekkal,fizikával,kémiával vannak nehézségeim.Beleszámítanak nagyon azok ? Gondolkodtam hogy megyek Báthoryba cukrász szakra de egész életemben annak kell hozzá lennem ? Még a maikűr/pedikűr/fodrász-on gondolkodtam de nem tudom hová lehetne olyan szakokra menni. Utolsó kérdés : :D Melyikbe jobb menni Gimibe vagy Középiskolába ? Köszi a válaszokat :)
2011. júl. 19. 22:52
 1/3 A kérdező kommentje:
-Kérdező : Zalaegerszeg
2011. júl. 19. 22:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Látom nem értesz hozzá:)

a matek mindenhova a számít és általában választani kell egy természettudományos tárgyat(biológia,kémia,fizika)

A 8. osztály nehezebb mint a 7.

A gimnázium,szakközépiskola,szakiskola összefoglaló neve középiskola.Amire te gondolsz az a szakközépiskola ahol vannak szakmai tárgyak de nem kapsz szakmát.A gimi erősebb mint a szakközép.Gimibe és erősebb szakközepekbe kérnek központi felvételit amit januárba írtok.Szintén gimikben és erősebb szakközepekben szokott lenni szóbeli.Ilyen helyekre 4,5 feletti átlag kell.A többit nem tudom nem vagyok Zalaegerszegi

2011. júl. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

én somogy megyei vagyok. van nagykanizsán a Thúry György Szakközépiskola és kollégium, itt ha a szakiskolai részre jelentkezel, akkor azt hiszem tudsz menni cukrásznak is, de nézd meg a honlapjukat (beírod a suli nevét.) szakiskola = kapsz szakmát, de nem lesz érettségid, így nagyon nagy valószínűséggel nem fogsz tudni továbbtanulni, ha szeretnél pl egy második szakmát, ami ma már kb. elengedhetetlen. (ezért sem mentem oda.)

gimibe minimum 4-es átlag kell, engem kereken annyival vettek fel, DE! nem mindegy, hogy pl. milyen tagozatra jelentkezel. általános, emelt humán, emelt biosz, emelt matek.. stb. leginkább ezeket a tantárgyakat nézik: magyar,töri,nyelv,matek. de persze hogyha biosz szakra mész, akkor még azt, és hogyha pl. humánra mennél, akkor leginkább a magyart meg a törit. engem pécsre vettek fel emelt humán tagozatra. döntsd el pontosan, hogy mik érdekelnek, és állíts fel egy sorrendet. PL. 1, cukrász 2, fodrász 3, gimi emelt biosz szakon. szakközepek többségébe nem kell felvételi, többek között a thúryba sem. hogyha majd mégis gimibe szeretnél jobban menni, akkor azt jelöld meg elsőnek, és ne a szakközépet, szóval itt is nagyon fontos a sorrend.

hát, szerintem a 8. kicsit nehéz, de ha minden nap tanulsz, nem lesz gond. én leginkább a magyarra erősítettem, meg a nyelvre ugye. kémiából 2es voltam, semmit nem értettem belőle, fizikából állandóan puskáztam, és így lettem 3as, matekból vizsga mentett meg és így lettem 3as. biosz könnyebb mint 7.ben. földrajz ugyan olyan mint 7-ben, bár tanárfüggő. ja, és amiről még nem írtam, az a szakközépiskola. az olyan, hogy elvégzed 4 év alatt a szakmát, úgy, hogy közben érettségid is lesz azthiszem, de van olyanis, hogyha akarsz, akkor miután elvégezted a szakmát, leérettségizhetsz, vagy fordítva, előbb érettségi, aztán szakma, ez a leghasznosabb szerintem. de cukrász - szakközép tudtommal nincs a közelbe, fodrász / manikűröshöz nem értek. van még szombathelyen is egy szakközép amúgy, arra is rákereshetsz a neten. 15/L

2011. aug. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!