Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket válasszam? Bukás,...

Melyiket válasszam? Bukás, vagy összeszokott osztályba csöppenés?

Figyelt kérdés

Most vagyok 9.-es, és év végén meghúztak föciböl és töriböl. Augusztus 25.én van a pótvizsga, mind a 2 tárgyból.

Jövőre átmegyek másik osztályba, másik suliba, mert nem szeretek az osztályommal lenni, és egy barátom sincs, majdnem mindenki ellenem van, csak mert volt egy depisebb időszakom.

Szívem szerint az újra 9.-et választanám, de nem tudom, hogy most mennyire csúfolódósak a gyerekek, és a nyaramat sem akarom elb*szni a tanulással.

Eddig csak úgyahogy az atlaszokat nézegettem, mást nem igazán tanultam.

Én ujra 9.es akarok lenni, de anyu azt mondja, hogy ne vesztegessek el 1 évet, meg ne én legyek a nagy szamár a többi 15 éves között. Mert már így is szalajtottam.

Érveket kérnék, hogy szerintetek melyik a jó, és miért.

Előre is köszönöm :)


2011. júl. 18. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne bukj meg, ha lehetséges. Azért szerintem a 9.-es pótvizsga nem lesz nehéz. Meg tuti, hogy van rá időd készülni is. Ha így is szalajtottál egyet, akkor meg pláne nem kellene szerintem még egy évet veszítened.

Szerintem tanulj, ha készülsz egy keveset, úgyis átengednek.

2011. júl. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ez az osztály is megutál, még egyszer megbuksz? Legyen ennyi elég érvnek.


Hosszú a nyár, az emberek sokat felejtenek. Tanulj arra a pótvizsgára.

2011. júl. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Anyudnak igazat adok hogy tanuljál a pótvizsgára mert nem olyan borzasztóan nehéz mint ahogyan azt látod. Én is átéltem már tudom mi az. Ha az osztályod ennyire gázos akkor átmehetsz másik iskolába másik osztályba, bár az nem derült ki hogy az az osztály ahova átmennél az most hányadikos lesz. Elmondom neked hogy ha a pótvizsgát nem csinálod meg akárhova mész újra kell járnod a 9. osztályt. Ha a te sulidban akarsz 9. es lenni tölem lehetsz, új osztály új haverok, talán össze is szokhatsz velük. De tényleg nincs semmi értelme hogy elszúrjál egy évet is, ezt te majd később évek múlva fogod majd megbánni hogy mit szúrtál el. És lehet hogy a tanárok ha a sulidban maradsz jobban meg fognak szivatni 9. be az én volt osztályomba is volt rá példa amikor hozzám buktak, szóval ez a te dolgod igazából, de jól fontold meg hogy mit akarsz, és szerintem inkább tanulj a pótra hogy mehessél 10. be aztán ha az osztályoddal továbbra se találod meg a hangsúlyt akkor még mindig átmehetsz másik suliba.
2011. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ígyis-úgyis átmegyek másik suliba.

és ha egy kicsit készülök az nem lesz elég, mert töri tanár nem szívlel, a föci tanárt meg kirugták, és nem tudom kinél fogok vizsgázni.

2011. júl. 18. 22:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már hogy pont a két legjobb tantárgyból buktál meg. :S Ne már :S

Én ezt a két tantárgyat imádom/imádtam(már leérettségiztem, sőt 1évet jártam szakmán is és nagyon hiányzott a töri-földrajz, most viszont otthagyom a szakmát, szóval így egy évet elvesztettem, amit nagyon bánok, ha teheted ne b.ssz el 1évet sem az életedből)

Csináld meg a pótvizsgát, és ha akarsz menj át másik suliba, lehetőleg jól meggondoltan válassz sulit, ne ilyen alvilágit, és akkor talán jóban is leszel a haverokkal.

Egy msn címet azért írhatnál nekem, igaz hogy én soha nem voltam pótvizsgán, de valami hasonlóság mégis van köztünk. :)

Nem nehéz az, kicsit készülsz rá, és simán átmész pótvizsgán.

2011. júl. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!