Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valami segítség továbbtanulás...

Valami segítség továbbtanulás ügyben?

Figyelt kérdés

17/L vagyok. Ilyenek voltak a jegyeim most év végén:

magyar5,töri3,matek2,német4,választott tárgy(infó)5. Igen tudom,nem tanulok valami fényesen : ( Az osztályfőnökünk mindig azt mondja az egész osztálynak hogy mi nem fogunk tudni továbbtanulni sehol meg milyen h.ülyék vagyunk,stb...pedig azért ugy érzem van lehetőségünk.....de ettől mindig olyan érzésem van hogy én tiszta buta vagyok,és max mosogatni mehetek csak el!!És ha most idén majd be kell adni a jelentkezési lapokat akkor majd bambán fog rám nézni meg h.ülyén hogy mit keresnék én x egyetemen vagy főiskolán?Meg ilyenek! Pécsre szeretnék menni,igazából a magyar és a német nyelv érdekel a legjobban!Elhatároztam hogy megcsinálom a középfokú nyelvvizsgát németből,és igyekszek nagyon az érettségin!Tegyük fel hogy a magyar marad ötös,a törit kijavítom négyesre,a matekot hármasra,a németet meg ötösre,és az érettségin is igy produkálok,akkor lehet esélyem bekerülni valahová?És ti mit tanácsoltok?Egyébként ez egy közgazdasági szakközépiskola és sima gimnázium,de a szakközepes részére járok.Igazából az üzleti gazdaságtan nem nagyon érdekel,(pl könyvelő...nem),de pl a sima közgazdaságtan vagy politika akár jöhetne : ) Megjegyzem azért ilyenek a jegyeim mert lusta voltam tanulni... Szerintetek még van esélyem? ELŐre is köszi!


2011. júl. 18. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Közgazdász hallgató vagyok, ha érdekel a közgazdaságtan még most és van olyan egyetemista ismerősöd, aki ezt tanulja, akkor ülj be vele egy előadásra és nézd meg az milyen. Az előadások egyetemeken/főiskolákon ingyen és kötelezettség nélkül látogatható, tedd próbára magad! Ha úgy sem ment el a kedved, akkor nyert ügyed van.


Egyébként a jegyekkel semmit sem vesztettél eddig, annyit tudok neked mondani, mivel van DUPLÁZÓS pontszámítás, ahol 2 érettségi tárgyat dupláznak és azt számítják. Persze, hogyha valamiből kettes voltál, nehéz lenne 90% feletti érettségit írni, de ha 2-3 érettségire helyezed a hangsúlyt, arra becsülettel felkészülsz, akkor bekerülsz. Igazából én is jól tanultam középsuliban, de ez egyetemen már sokat nem számít, ha olyan a tárgy, jó alapot ad (közgázos suliból jöttem), de pl. egy nyelvtan jegy nem számít, pedig ötös voltam belőle.


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok!


20/F

2011. júl. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na, akkor vegyük sorjában. Először is én nem tanácsolnám, hogy egy ilyen háttérrel, hogy kevés motivációt kaptok, pont olyan szakra menjél, amelyekre általában olyanok mennek, akik nem tudják, mit kezdjenek magukkal, csak érdekli őket a téma, és azt hiszik, ennyi elég is. Egy év után mindne oldalról azt hallod majd, hogy ez semmire nem lesz jó, és a végén megpróbálkozol beletörődni, hogy tanárnak kell menned, ha akarsz, ha nem, hogyha munkát is szeretnél kapni. A demotiváltságod nem tűnik el, csak új formát ölt.


Egyébként az általad említett két szak viszonylag népszerű, de nem lehtetlen bekerülni (főleg, hogy suplázással a kutyát nem érdkelené a bizonyítványod).


Kérdés: miért kellene feltétlenül egyetemre menni? Értem én, hogy a közgazdaságtan és a politika érdekel. De ezen kívül? Próbáld meg kitalálni, mit is szeretnél csinálni. Gondolkozz sokat ezen. Hidd el, én nagyon hálás lettem volan annak idején, ha a Te korodban valaki ezt kéri tőlem...

2011. júl. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tőlem nem kérdezik itthon hogy mi lesz,és azt sem mondják hogy nugodtan válogassak...Apa szeretné hogy mindenáron politikusnak menjek...anya meg azt hogy ne menjek továbbtanulni felejtsem el örökre az egyetemet meg a főiskolát hanem menjünk ki külföldre és vele éljek ott...............ez amugy nagyon szánalmas.Azt tudom biztosan hogy pécsre szeretnék menni,és érdekel a német nyelv,pl szívesen lennké tolmács,de az egyik rokonom is germanisztikára akar jelentkezni,de ő nagyon okos,nem olyan hármas négyes tanuló mint én,és tényleg ez hogy az osztályfőnök belénk súlykolja hogy belőlünk nem lesz semmi,ez annyira elveszi minden bizalmam,amugyis félek az egésztől már hogy Úristen nem vesznek fel sehová!De érdekel a pszichológiai is,esetleg alsós tanárnak is elmennék,vagy óvónőnek, : ) Mivel matekból nem vagyok jó,ezért a reál dolgok felejtősek!
2011. júl. 18. 21:35
 4/4 anonim válasza:
Ne azt nézd, hogy ki mit mondd, lényeg, hogy olyanra jelentkezz amit te is szeretnél:)
2011. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!