Nehéz az esti tagozat?

Figyelt kérdés

elsősorban attól kérdezem aki estire jár vagy van ismerőse aki arra jár! nehezebb egy esti tagozat mint a szakközépbe lerakni az érettségit??

azt tudom hogy 1 héten 2x kell bemenni meg hogy félévkor vizsgák vannak meg év végén is!

de pontosan hogy megy kapnak anyagot amit megkell tanulni vagy hogy megy ez pontosan???


2009. ápr. 1. 14:25
 1/4 anonim válasza:
Nálunk évente négy vizsga volt. Félévkor és év végén szóban, a másik kettő írásban. Ezek csupán felelések, dolgozatírások voltak, csak az évvégit vették komolyabban. Hétfőn és kedden voltunk 4től fél 8ig. Rendes tanórák voltak: matek, irodalom és nyelvtan, töri, biosz, kémia, földrajz és egy évig rajz. Minden más béna tantárgy (torna, ének, stb.) nincsen. Én 16 évesen mentem át nappaliról, mert összekaptam az egyik tanárral, aki estin nem tanított szerencsére. Munka mellett biztos nehezebb lehet, bár abban az időben én lettem itthon a házvezetőnő.:)
2009. ápr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és olyankor amikor bejártál órára olyankor ugyanúgy föladták a tananyagot amit megkell tanulnod jövő hétre mint a nappalisoknak?? sok tananyagot adnak fel? nehezek a vizsgák?? neharagudj hogy ennyit kérdezek:) csak kiváncsi vagyok hogy érdemese átmennem!
2009. ápr. 1. 15:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! En munka mellett raktam le raadasul ket evet egy ev alatt. Kijartam nappalin az elso,masodikat,aztan elmentem dolgozni , mert muszaj volt. 2004-ben erettsegiztem le. A mi osztalyunk volt az utolso akik nem a ketszintu erettsegit tettek le. Igen ugyanolyanok az orak, mint nappalin, annyi kivetelevel, hogy nem magyaraznak annyit , sot! Gondolj bele, hogy heti ket nap alatt kell leadni azt az anyagot ami nappalin is van. Igy volt olyan ora , hogy 20 oldalt haladtunk. Es nem kernek meg arra, hogy tanulj ! Ezt neked kell , a te felelosseged! A lenyeg, hogy a vizsgan tudj! De volt olyan tanar , aki szivatta meg ezt az osztalyt is, es iratott dolgozatot. Pedig mindenki tudja, hogy nem csak tizenevesek jarnak oda, sot. Mindenkinek van munkaja vagy gyereke akit nevel. Ezert neha elnezobbek azokkal, igy nem voltak olyan vezsesek a vizsgak. Arra emlekszem, hogy a negyedikes vizsga ami ev vegen volt es ra par hetre erettsegiztunk, az egesz negy eves anyagot kertek en pedig azt hittem csak a negyedikeset fogjak, hisz a negy eves anyag az erettsegi! Nagyot tevedtem, de megis atmentem! Nagyon orultem neki, mert nem mehettem volna erettsegizni.

Szerintem kerdezd meg mikor vannak ezek az orak es kivancsisagbol menj be egy parszor , azutan eltudod donteni neked melyik jo. Neked meg van eselyed a dontesre, ellentetben azokkal, akik oda jarnak! Kerdezgesd oket es ok frissebb infot tudnak adni, mint mi. Mivel azert az oktatas iskolafuggo is !

Mellesleg az oran nagyon kell figyelni es sajnos mivel monoton elegge unalmas, de ha elszalasztod , akkor mar csak a konyv marad. Nekunk irodalombol nem is volt, mint fosulin ugy kellett magunknak jegyzetelni! De a sulidban eldol milyen . Szerintem mindenkeppen nezd meg ha meg nappalis vagy , ne hozz vakon dontest ! Es azert nem kellemes meg egy fel eves anyaggal a fejedben(jobb esetben) maszkalni minden tantargybol ! Eleg faraszto ! Es a vizsgan nem biztos, hogy te leszel az elso, aki szoban "felel". Azt is mire vegigvarod ...

2009. ápr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia

Én tavaly végeztem esti tagozaton.mi három napot jártunk egy héten és rendesen olyan volt amint a nappali.Ugyanúgy írtunk minden héten dolgozatot mint a nappalin.

Volt egy tanárom akinél viszont negyedévente vizsgáztunk szóban és írásban.Ő év közben nem íratott dolgozatokat velünk.De ez szerintem iskolától függ.Ha megfogadsz egy tanácsomat ne menj olyan esti tagozatra mert ott szívatják a diákokat agyba-főbe.Jobb a nappali, de nem munka mellett.nálunk nagyon sok embernek problémája volt a munkahelye miatt.

2009. ápr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!