Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a középiskolai jegyeim nem...

Ha a középiskolai jegyeim nem jók, viszont az érettségim jól sikerült, akkor inkább abból számolják a pontjaimat?

Figyelt kérdés
Olvastam olyat, hogy nem is mindegyikből, hanem csak kettő érettségi tárgyból számolnak.
2009. ápr. 1. 11:07
 1/3 anonim válasza:
100%
mindenhol mást néznek. pl van ahol csak a két legjobb tantárgyat nézik az éretségiből. pl ahova engem vettek fel ott az angolt és a közgazdaságot nézték. abból elég erős 5-ös lett mert egy vicc volt az éretségi és hiába voltam 2-3-as a 4 éven át, felvettek. aki meg általános iskola 4ik óta heti 2 szer járt külön angoltanárhoz, matektanárhoz meg egy tanárhoz aki igazából megírta a házifeladatát még nyáron is! ugyanoda vették fel mint engem csak rá jelenesetben a szülei kb 800ezret elköltöttek feleslegesen és ezzel elérték azt,h a gyerek 4en felül teljesített középsuliban. de sztem az egyetem mellett is eljár heti 2-3szor különtanárhoz úgyhogy ha lediplomázik az elég elég értékes papír lesz számár:D
2009. ápr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ÖÖö...sztem nem erre gondolt a kérdező. Tehát, vagy úgy számolják, h 11, 12-es év végi jegyek *2 (5 tantárgy -töri, matek, magyar nyelvtan és irodalom átlaga, egy nyelv és egy választott, amelynek NEM kell megegyeznie azzal a választott tantárggyal amiből érettségizel). Ez így maximum 100 pont. A második 100 pont az öt érettségi tantárgy százalékos átlaga. (100% értelemszerűen 100 pont). Az utolsó 200 pont pedig a két felvételi tantárgyad százalékának összege. (Ha olyan szakra jelentkeztél, ahová mondjuk jó a tori, matek, nyelv is, akkor olyan kombinációban számolják, ahogy neked a legjobb.)

VAGY EZEK HELYETT: a két felvételi tantárgyad százalékos átlagának összegét duplázod meg. Tehát pl a két felvételi tárgyad a matek és a fizika, matekból írsz 90%-t, fizikából pedig 85%-ot, akkor az összesen 350 pont.)

Neked ehhez nem kell semmit sem csinálnod, alapból úgy számolják, ahogy több pont jön ki.

2009. ápr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oké,...kössz.
2009. ápr. 1. 16:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!