Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol lehet megnézni az állami...

Hol lehet megnézni az állami illetve költségtérítéses képzésre felvehető keretszámot karonként / szakonként?

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
A felvételi tájékoztatóban.
2011. júl. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, de ott nem találtam, csak a kettőt összevontan, szétbontva viszont nem.
2011. júl. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül van a kettő összevonva. A felvételi eljárás elején még nem lehet tudni, hogy mennyi lesz a költségtérítéses hallgatók száma.

A szakoknak van egy előre meghirdetett irányszáma minimum, maximum értékkel. Értelemszerűen a minimum érték elérése után indítják a szakot. A maximum érték viszont csalóka.

Az intézményeknek van egy keretük arra nézve, hogy hány embert képesek tanítani. Sarkosítva ilyen a tanárok létszáma, padok száma az előadóban, tehát fizikailag mennyit tudnak tanítani. Ezt a számot nem tudják tisztán államiakkal feltölteni, pl. pontegyenlőség esetén ha felvennék az eggyel lentebbi pontszámú embereket, akkor már lehet túlmennének a fizikai keretükön, hiába voltak az eggyel fentebbi pontszámnál még a keretszán alatt. Helyette költségtérítéses hallgatókat vesznek fel. Ezenkívül a kormány minden évben meghatározza az államilag finanszírozott helyekre felvehető létszámkeretet. Ez évente max. 10%-ot változhat, figyelembe veszik a munkaerő-piaci adatokat, előrejelzéseket, pályakövetési adatokat. Nyilván ha ez a keret kisebb, mint az egyetem fizikai képessége, akkor ez esetben is költségtérítéses hallgatókkal fogja feltölteni.

2011. júl. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nincs külön. együtt vannak az államisokkal.
2011. júl. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!