Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az első okj-s képzés ingyenes?

Az első okj-s képzés ingyenes?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy cnc esztergályosi szakmát szerezni 18 évesen okj-n. Érdekelne hogy mennyibe kerül? Közben párhuzamosan folytatnám a gimináziumot. A kérdés adott válaszokat előre is köszönöm.
2011. jún. 25. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
nem tudod párhuzamosan folytatni, mert az OKJ-s képzések többsége, főleg a szakmunkás jellegűek, nappali tagozatos munkarendűek.
2011. jún. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Amikor még én jelentkeztem az volt, de nem mindegy, hogy hova jelentkezel, és azt hiszem csak nappali az,de szerintem ezt megmondják ahova akarsz jelentkezni ;)
2011. jún. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előttem lévő is írta, az okj is nappalis, főleg ha nincsen még szakmád. Abban az esetben ha estire jársz fizetned kell. Becsülendő hogy már most tanulnál valami szakmát, de előbb érettségizz le.
2011. jún. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat:)

Sajnos azzal hogy elösözr legyen meg az érettségim aztán a szakmám nem lehet. Családi okok miatt nem számíthatok egyik szülömtől se anyagi támogatásra. Így minnél előbb lábra szeretnék állni, de azért nem szeretnék tanulatlan sem lenni. Ha a gyerekem kérezne akkor büszkén mondhatnám neki hogy van érettségim is. Hát akkor úgy csinálom hogy napallin okj levelezősen meg gimnázium. Vélemény?

2011. jún. 25. 18:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Az is, jó, de azért nézz szét a neten, lehet hogy meg lehet csinálni azt az okj-t is ingyen levelezőn vagy estin! Esetleg menj el valahova melózni a suli mellett.
2011. jún. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

[link]

én is most szeretnék elkezdeni vmi szakmát...szakácsnak tanulok, 1 év múlva végzek...jó lenne még 1-2 szakma, h jó anyagi helyzetem legyen....

2011. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!