Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meg lehetne csinálni a pedagóg...

Meg lehetne csinálni a pedagógiai alapozó tárgyakat, ha egyébként nem vettem fel a szakom mellé minort?

Figyelt kérdés
Mindenképpen érdeklődök majd személyesen a TO-n,de most nem vagyok helyben,így elsősorban tapasztalatokra lennék kíváncsi. A főszakom mellé specializációt választottam,viszont ez így ugye nem tanárképes,ami nem baj,mert nem igazán szeretnék tanítani.Viszont mindenképpen csúszok valamennyit a sulival,és az érdekelne,hogy a konzulensem említette,hogy lehet érdemes lenne tanári MA-ra továbbmennem majd,de ugye nincs minorom,így eddig nem voltak pedagógiai tárgyaim,és az etr-ben sincs feltüntetve ilyen képzési lehetőség,hanem helyette az Ma előtanulmányokból kell 10 kreditet csinálnom.Az érdekelne,hogy így 1 szakosként meg tudnám-e szerintetek csinálni a 10 kreditnyi pedagógiai alapozó képzést, hogy a későbbiekben legyen lehetőségem mondjuk tanári MA-t csinálni?Van valakinek hasonló tapasztalata,a To vajon engedélyezné? Előre is köszi!!:)
2011. jún. 24. 10:06
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Hát nem tudom, hogy neked engedné-e, én elmondom az én esetem, hát ha ebből levonsz vmit... :D

Szal lényegében én egy szakosként csináltam meg mind a 10 kreditet.... xd

Az SZTE-en vagy biosz alapszakon és én tanárira akartam menni eleve, csak az első szakosodási időszakomban (tavaly tavasszal) elszúrtam mivel angol minort akartam felvenni, csak arról megfeledkeztem, hogy oda esetleg felvételi teszt is van... :D szal mivel azt nem írtam nyilván nm vettek fel, mást meg be sem jelöltem mert oda valszeg felvettek volna, de nem akartam, a biosz miatt már így is csúszok egy évet, szal a szakosodási csúszás még belefért... viszont én nem kérdeztem senkitől semmit, mivel biztos voltam benne hogy tanári felé megyek, ezért csinálgattam az alapozókat (Az iskola és iskoláztatás változásai, A nevelés-oktatás tudományos alapjai, Pedagógiai megfigyelések, A tanári munka pszichológiai alapkérdései, A gyermek fejlődése és megismerése -- nem tom melyik egyetemen vagy, azt nem írtad, de én ezeket csináltam meg) és idén tavasszal újra szakosodtam, ezúttal írtam felvételi tesztet, és fel is vettek szerencsére, szóval legalább már az első éves angol szenvedéseimhez nem társulnak a pedagógiás előkészítők is... :D:D meg am is kellett naon-naon-naon a kredit szal még jól is jöttek :D:)

Tehát, összegzésképpen én úgy csináltam meg őket, hogy még egyáltalán sehova nem voltam szakosodva, nem hogy tanárira :D

Remélem segítettem, am a TO majd biztos megmondja, csak mosolyogj szépen XDXD

21/L

2011. jún. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Aham,hát köszi,hogy megosztottad velem:)

Csak azt nem értem,hogy neked hogy engedte a rendszer,hogy felvedd az ilyen tárgyakat,mert nekem nincs ilyen feltüntetve az etr-ben,szóval még ha akarnám sem tudnám felvenni semelyiket ezek közül:):Dna mindegy ebből biztos TO lesz,aztán meglátom mi lesz majd:)köszi!!

2011. jún. 24. 13:06
 3/4 A kérdező kommentje:
ja egyébként PTe-re járok,hátha lesz valakinek onnan ilyen tapasztalata:)
2011. jún. 24. 13:07
 4/4 anonim válasza:

uh, ez érdekes, nekem meg sem fordult a fejemben, hogy nem engedi :D egyszerűen felvettem aztán annyi :Dxd

Remélem sikerrel jársz majd a TO-n, vagy vhol :):)

2011. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!