Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne a műszaki...

Érdemes lenne a műszaki menedzser szakot választanom?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni , egy műszaki középiskolában és ezután szeretnék még egy technikusi szakképesítést szerezni és utána egyetemre menni. Mindenképpen valami műszaki szakon szeretnék majd továbbtanulni. Villamosmérnökire , gépészmérnökire gondoltam , de nem vagyok benne biztos , hogy nem lenne-e túl sok nekem. Matekból 4-es , fizikából 4-5 vagyok. Érdekelnek is a műszaki dolgok de emellett még sok más minden is. Nem egy olyan ember vagyok aki határozottan be lehet határozni h "humán beállítottságú" vagy "reálbeállítottságú". Utánaolvastam ennek a műszaki menedzsernek és eléggé megtetszett a műszaki tudományoknak és a közgazdaságnak ez az elegye. Azért is tetszett meg mert később mindenképp egy saját vállalkozást szeretnék majd alapítani és ez szerintem nagyon jó lenne hozzá. Vagy tévedek? Ha ezen belül elmennék mondjuk logisztika szakirányra , el tudnék majd valahol helyezkedni? Van igény egyáltalán erre vagy ez is csak egy újabb divatszakma?


Kösz a válaszokat !


2011. jún. 14. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Könyörögve kérlek, kerüljön mindenki bármiféle menedzserképzést! Idézek egy korábbi válaszomból :


"Kerülj bármi olyan képzést, aminek "menedzser"-végződése van. Szépen hangzik a műszaki menedzser, aki egyszerre jártas a közgazdaságban és a műszaki dolgokban, de egyiket sem ismeri behatóbban, mint egy mérnök vagy közgazdász, hanem kicsit ebből is, meg abból is tud valamit, ami kevés. Nem akkor lesz menedzser valaki, ha elvégez egy ilyen becsapás-képzést, hanem ha egy cégen dolgozol, akkor az ottani évek múlásával, szakmai tapasztalat szerzésével léphetsz felfele a ranglétrán."


Szerintem vagy egy mérnökit mégis vállalj be, vagy egy közgazdász-képzést. De a mérnök előnyösebb.

2011. jún. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a logisztika részéhez tudok hozzászólni. Egy ebben a munkakörben dolgozó ismerős mondta, hogy ezen a területen nem a végzettség az elsődleges, hanem a nyelvtudás. A többi megtanulható, a logisztikai ügyintéző (vagy mi a hivatalos neve) papír csak a formaságok miatt kellhet.

Nyelvet meg úgyis kell (érdemes) mindenképpen tanulnod, akár mérnök, akár közgazdász leszel.

2011. jún. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az jó mert németből valószínűleg ősszel lesz meg a középfogú nyelvvizsgám , utána pedig ráállok az angolra. Van nyelvérzékem és szeretem is a nyelveket. Amire igazán gondoltam ,hogy később azzal szeretnék foglalkozni az a logisztika. Ezért gondoltam erre a szakra , de ha jól tudom gépészmérnök alapképzés után is el lehet menni logisztikára.
2011. jún. 15. 09:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!