Hogyan alakulnak az idei ponthatárok a gazdasági szakokon a többletpontok csökkentése után?

Figyelt kérdés
hogy látjátok a helyzetet, csökkenni vagy emelkedni fognak várhatóan a ponthatárok? nyilván nem pontos adatokat kérdezek, mert nem is tudunk, viszont néhány érettségit könnyebbnek, néhányat nehezebbnek értékeltem és a nyelvvizsgáért, hátrányos helyzetért, sportteljesítményt adható többletpontokat 5-10-15 ponttal csökkentették a tavalyihoz képest.
2011. jún. 4. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
lényegében nem fognak változni, szerintem picit emelkedik vagy picit csökken majd, de ez szaktól és intézménytől függően.
2011. jún. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sajnos nem fog csökkeni , mert ahogy én tudom kevesebb államilag finanszírozott hely van mint tavaly:S Pedig én nagyon örülnék ha 2-3 ponttal csökkene. De majd júl 21én meg tudjuk:D
2011. jún. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
azt lehet tudni,hogy mennyi az ideig keretszám sulikra és karokra lebontva?
2011. jún. 4. 14:44
 4/5 anonim ***** válasza:
értem mit mondasz, szerintem 7 pontot azért le lehet számolni, főleg magas pontszámoknál, mert pl. egy 440-es ponthatár magas és, akik ilyen helyre jelentkeznek tuti nyelvizsgával rendelkezők, ergo az idén -7pont, a hátrányos helyzetűek szerintem nem számottevőek, azt nem érdemes, amúgy nem mindenhol csökken a keret, de szerintem iskolánként meg lehet ezt nézni, hogy mennyit vesznek fel, felvis könyvben v. HVG.
2011. jún. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

(a második válaszadó vagyok)

szerintem pont h a 440 és a felettieknél nem fog érződni aaz h kevesebbet ér egy nyelvvizsga. Mer általában aki oda akar menni (és reális esélye is van rá) annak ígyis megvan a 80 plusponja. (2 közép nyelvvizsga vagy egy felsőfokú és egy emel érettségi vagy 2 emelt) De neked legyen igazad :D Örülnék ha tévednék

2011. jún. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!