Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szállodaiparban milyen szakmák...

Aremeen kérdése:

Szállodaiparban milyen szakmák vannak, amiket iskolában is lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Vendéglátás szakon fogok tanulni, angol haladó nyelvi előkészítővel. Mindenfelé megyünk majd gyakorlatra ,de engem leginkább a szállodaipar érdekel. Mindenképp Angliában folytatom az életem suli után ezért valami ott keresett szállodaipari szakma kéne. Vagy más Angliában keresett vendéglátós szakma :) Előre is kösz !
2011. jún. 2. 21:34
 1/2 Tinker Bell ***** válasza:

Tulajdonképpen kérdésedben a válaszod! :)


Amikor én tanultam turizmust, akkor elég összetetten nyomatták az anyagot. Tanultunk marketinget, vendéglátást, szállodaismeretet. Tehát nem csak a szállodaiparra éleződött ki, hanem mindenből kaptunk egy kis ízelítőt. A marketingen mindent, ami a fogalom alá tartozik, a vendéglátáson a vendéglátóipari számításokat, üzletvezetést, a szállodán pedig mindent amit a szállodákról tudni kell, a beruházástól kezdve a takarítóig mindent. Emellett voltak gyakorlataink, ahol főztünk, volt gyakorlatunk, ahol a higiéniai fogalmakat és az elmulasztásukkal járó fertőzéseket, büntetéseket tanultuk.


Nagyon összetett, de megéri, mert (bár úgy hozta a sors, nem benne dolgozok)nagyon szép szakma.


Ha gondolod, írj privit és tudok a kérdéseidre válaszolni.

2011. jún. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vendéglátóipari, turizmus szak. De egy szállodában sokféle egyéb szakkal is lehet sokfélét dolgozni (pl. pénzügy, értékesítés, marketing, HR, IT, épületgépészet...). Úgyhogy szinte bármilyen irányban is végzel, beadhatsz majd önéletrajzot szálllodákhoz. A legtöbb helyen úgyis inkább a gyakorlat, nyelv és kemény munka számít majd és ált. fokozatosan lehet feljebb menni a szamárlétrán.

Vezetőségtől függően sokszor lehetőség van szállodaláncon belül is mozogni országok között.

2011. jún. 3. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!