Ezekben az esetekben is felvennének államilag támogatottra (főiskola/egyetem)?

Figyelt kérdés

Most érettségizem, és nem jelentkeztem főiskolára/egyetemre, hanem gondoltam, szakmát tanulok inkább. Mostanra ezt kicsit megbántam, és nem tudom hogyan és mikor lehetne legközelebb jelentkezni főiskolára úgy, hogy felvegyenek állami támogatottra. Nem tudok mondani konkrét helyet ahova jelentkeznék, egyelőre még csak ez után olvasgatok, hogy egyáltalán mehetnék-e támogatottra. Ha igen, hogy és mikor? Mikor kell jelentkezni? Gondolom az összes főiskolánál vagy egyetemnél ugyanúgy van vagy nem?


Valamint még az a kérdésem lenne, hogy ha kitanulok egy okj-s szakmát, utána felvennének még esetleg támogatottra? Vagy mi ennek a feltétele hogy felvegyenek oda? Csak érettségi után mehetek támogatottra?


Hallottam már olyanról is, hogy szeptemberben kell jelentkezni, és februártól kezdhetem a tanulást, ez igaz? Ha igen, hogy működik, le leszek maradva egy fél évvel? Vagy hogy? És ez államilag támogatott?


Tudom, hogy sok a kérdés, de van még egy :) Ha jövőre lehetséges hogy támogatottra vegyenek fel, akkor ahhoz már kötelező 1 emelt szintű érettségi, plusz természettudományos tantárgy?


Köszi aki elolvasta és segít :)


2011. máj. 31. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy x félévet mindenki járhat támogatottra, még ha előtte szakmát tanult is.

Vannak februárban induló képzések is de ezek (szintén ha jól tudom) mind fizetősek.

Ha jövőre akarsz jelentkezni akkor igen, már ahhoz már kötelező a természeti + emelt érettségi.

2011. máj. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már, ez egy tévhit, hogy kötelező emelt lesz, és még nagyobb tévhit, hogy kötelező term. tud. érettségi.

A jelenlegi állás szerint lesz 1-2 szak jövő évtől, ahova kelleni fog kötelezően emelt, 2013-tól meg még több ilyen szak lesz. De korántsem az összes.

Term. tud. érettségiről semmi konkrétum nincs, 2014 előtt már biztosan nem lesz kötelező.

2011. máj. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyébként teljesen ugyanazokkal a feltételekkel jelentkezhetsz jövőre is, mintha idén jelentkeztél volna. Vagyis simán bekerülhetsz államira, ha megvan a megfelelő pontod.


Ha középfokú OKJ-s szakmát tanulsz, az független a felsőoktatástól, szóval érintetlenül hagyja az állami féléveidet.

Ha esetleg felsőfokú szakképzésre mennél (bár arra ugyanakkor kell jelentkezni, mint amikor az egyetemekre/főiskolákra), ott a félévek csökkentik az államilag támogatott max. 12 félévet.


A szeptemberi jelentkezést egyébként nem ajánlom, mert akkor keresztféléven kellene kezdened, és nem sok szak indul olyankor, azok közül is sok csak fizetősön. De ha találsz neked jót, akkor arra is ugyanúgy jelentkezhetsz, mint februárban.

2011. máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!! Nagyon hasznosak voltak, örülök hogy lehet jelentkezni még támogatottra. :) Az emelt szintű és a természettudományi érettségit még megkérdezgetem pár tanártól, mert ti is 2 félét mondtatok, de az a baj hogy mindenki mást mond erről. Remélem tényleg tévhit. Köszönöm még egyszer!

De persze jöhetnek még válaszok. :)

2011. jún. 1. 13:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!