Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Andragógiát, vagy emberi...

Andragógiát, vagy emberi erőforrásokat ajánlanátok?

Figyelt kérdés
HR szakirány érdekelne, arra az andragógia is ugyanúgy jó, vagy inkább csak az utóbbi? A matek nehezebb valamelyiken?
2011. máj. 30. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Én andragógiára jártam, összesen két tárgyam volt, ami a HR-rel foglalkozott, ez nem elég, mert ennyiből csak az alapokat tudtuk meg. Matekot nyomokban sem tartalmazott a szak.Miből gondoltad, hogy van?
2011. máj. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azért gondoltam, mert olvastam, hogy az andragógiával is lehet HR-rel foglalkozni, és azt pedig tudtam, hogy az emb.er.-on van matek.
2011. máj. 30. 23:06
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként ilyen szakirányú munkát találtál? Ha igen, megkérdezhetem, mit csinálsz?
2011. máj. 30. 23:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mindenképp ajánlanám neked, hogy nézd meg a kiválasztott felsőoktatási intézmények szakjaihoz tartozó tantervi hálót. Ebben le van írva, hogy a képzés alatt milyen tárgyakból lehet választani, milyen tárgyak kötelezőek. A tárgy neve még nem sokatmondó, de legalább be tudod kalkulálni. (gondolom középiskolás vagy :) ) Attól függően, hogy például kiírnak 4 szakirányt, nem feltétlen indul mind, sajnos nálunk is ez a helyzet. Ezért felkeresheted a felvi.hu -n az egyetem/főiskola adott karához/szakjához tartozó fórumot és kérdezhetsz, de mivel kétlem, hogy hamar válaszolna bárki is, ezért szerintem a legtöbb egyetemnek és karnak van facebook rajongói oldala, oda írd be kérdésed és a több száz hallgatóból biztosan szívesen válaszol bárki neked és megbeszélheted vele! :)


Egyébként annyit tennék hozzá, hogy az én marketing gyaktanárom korábban HR-es volt, és most marketingből fog doktorálni, úgyhogy nem feltétlen attól függ, hogy ki milyen szakot vitt. :)


Sok sikert a továbbtanuláshoz!


20/F

2011. máj. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
jaaaj facebook. Lehet nem úszom meg, hogy regisztrálnom kelljen. :) Se facebookon nem vagyok, sem középiskolás. Csak érettségi után nem tanultam tovább. A Felvi.hu-t már néztem, de a fórumról nem tudtam. Köszi!
2011. máj. 31. 08:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Hát én még nem diplomáztam le, mert azt halasztom, de az összes tantárgyam megvan. Nem akarlak befolyásolni, de azért elmondom a véleményem:

Ha most jelentkeznék egyetemre biztos vagyok benne, hogy nem ezt a szakot választanám, hanem egy olyat, ami sokkal specifikusabb tudást ad, mégpedig azért, mert azt a munkát amit ezzel a végzettséggel én végezhetek szinte bárki meg tudná csinálni betanulás után. Ezt arra alapozom, hogy járok szakmai gyakorlatra egy oktatásszervező céghez és ott a 2 alkalmazott közül egyik sem andragógiát végzett, mégis tökéletesen ellátják a feladatukat. (És csak néhány éve dolgoznak ott)

Persze, ha te nagyon elkötelezett vagy a HR iránt, akkor végülis alapnak nem rossz az andragógia, mert innen lehet menni HR mesterképzésre, meg szerintem ezt-azt fel lehet használni a szakon tanultakból HR-en (pl: tanfolyamok szervezése) Illetve tudok olyanokról, akik andragógiát végeztek (igaz a régi rendszerben 5 év alatt) és most HR-esek. De az andragógián bérszámfejtést, meg ilyesmiket egyáltalán nem tanultunk.

2011. máj. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!